Stolsdynor 6st, Fiabun, Forserum, Norge
1452
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Linnetextil
Linnetextil
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Måttangivelse, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Rullgardin, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Lergods 9 delar, Nittsjö
1457
Lergods 9 delar, Nittsjö
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Dalahästar 10st
Dalahästar 10st
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Samling med frimärken
1459
Samling med frimärken
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Parti 2 delar, 18/1900-tal
1460
Parti 2 delar, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Planscher 5st, efter Rune Lindström
1461
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti stickade vantar och mössor
1462
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Tvättställ med servis, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Dessertglas 12st, Eda Glasbruk
1464
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti textilier, jugend
1465
Parti textilier, jugend
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Glas 10st samt fat, 1900-tal
1467
Glas 10st samt fat, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Systemkamera, Canon T80
Systemkamera, Canon T80
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Sidobord ett par, 1950/60-tal
Sidobord ett par, 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Champagnestrutar 10st, Åhlens
Champagnestrutar 10st, Åhlens
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Nysilver 5 delar
Nysilver 5 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vävda textilier 2st, 1900-tal
Vävda textilier 2st, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Bila, 17/1800-tal
Bila, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Pianopallar 2st, 1900-tal
Pianopallar 2st, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Pallar ett par, 1950/60-tal
Pallar ett par, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Glas 10 delar, Kerttu Nurminen för Iittala
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Bordslampor 2st, bl.a. 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Antika mynt 9st, 16- till 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Ljuskrona, 2000-tal
Ljuskrona, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 6st, bl.a. Nils Olsson
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fickur 3st, silver
Fickur 3st, silver
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Fiskbestick 24 delar, A.G.Dufva, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Taklampa, art deco, 1930-tal
Taklampa, art deco, 1930-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Vävd matta, 1960-tal
Vävd matta, 1960-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Hänglås 5st, 1800-tal
Hänglås 5st, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Konstglas 7 delar
Konstglas 7 delar
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Kuddar ett par, Designer's Guild
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Aftonväska, jugend, 1900-talets början
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Leksaksbilar 6 delar, mestadels Japan
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Vägg- samt taklyktor 3st, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Porslin 3 delar, Rörstrand
Porslin 3 delar, Rörstrand
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar 12st
Ljusstakar 12st
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skulptur, "Vår", efter G.Rugerri
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Dalahästar 7st
Dalahästar 7st
Final bid800 SEK
Est800 SEK