1308
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Julbelysning 4 delar, Harry Boström
1309
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Samling smurffigurer, mestadels Peyo
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
Järnsmide 3 delar
Järnsmide 3 delar
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Herrbetjänt, Rydéns, Nybro, 1950-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Paraplyställ, omkring år 1900
Paraplyställ, omkring år 1900
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Parti lergods, Nittsjö
1318
Parti lergods, Nittsjö
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Fasadlampa, Fåglavik, omkring 1900-talets mitt
Est500 SEK
Allmoge 3 delar
Allmoge 3 delar
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Glas 4 delar, Iittala
Glas 4 delar, Iittala
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Fönsterlampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Stekhuvar 3st, England, 1800-tal
1323
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Guldsmycken 5 delar
Guldsmycken 5 delar
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
Figuriner 6st
Figuriner 6st
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Båtpropeller, 1900-tal
Båtpropeller, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Tvättkannor ett par, "Valter", Gustavsberg, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Bordslampa, "Pelikan", Aneta
Bordslampa, "Pelikan", Aneta
Final bid600 SEK
Est500 SEK
CD-spelare med högtalare, Bang & Olufsen, Beosound 3200
Final bid4,600 SEK
Est800 SEK
Parti äldre leksakssoldater, m.m. bl.a. Elastolin
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
1331
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1940-tal
Golvlampa, 1940-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Krokar 11st, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Spegel, Italien, 1900-tal
Spegel, Italien, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stövelknektar 7st, bl.a. Gefle Metallgjuteri
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Spegellampetter ett par, art deco, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Barometer, England, 1800-tal
Barometer, England, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Esaias Thoren (1901-1981)
Esaias Thoren (1901-1981)
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Golvursverk, Johannes Sedman, Christinehamn, 1700-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Maria Hillfon (f.1945)
1341
Maria Hillfon (f.1945)
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Gerd Allert
1342
Gerd Allert
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Tekoppar med fat 11st, "Swedish Grace", Rörstrand
1343
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Teskedar 6st, silver, bl.a. 1800-tal
1344
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Figuriner 7st, mestadels Spanien
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Konjakskupor 6st, "Chateau", Kosta Boda
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Kista, omkring år 1900
Kista, omkring år 1900
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Halsband med hänge, silver
Halsband med hänge, silver
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Glas 38 delar, bl.a. Boda
Glas 38 delar, bl.a. Boda
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Flakonger ett par, Boda
Flakonger ett par, Boda
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti knivar
Parti knivar
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Broscher i silver 2st, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Kopp med hänkel, silver, Carl Fredrik Seseman, Arboga
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Allmoge 3 delar
Allmoge 3 delar
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Lyktan, Bankeryd
Bordslampa, Lyktan, Bankeryd
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Parti smycken, mestadels silver
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Glaskupol, omkring år 1900
Glaskupol, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Figuriner 13st, Goebel, Tyskland
Final bid400 SEK
Est800 SEK