Taklampa, "Bubblan", Carl Fagerlund för Orrefors
1459
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bord 2st, 1900-tal
1460
Bord 2st, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Möbler 2 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
1461
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti textilier, mestadels linne
1462
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Keramik 4 delar
Keramik 4 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Märta Améen
1464
Märta Améen
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 2 par
1465
Ljusstakar 2 par
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kaffeservis, "Ruska", Arabia
Kaffeservis, "Ruska", Arabia
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti bestick, "Ranka", "Sessan" samt Rose
1467
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Äldre handpump
Äldre handpump
Est500 SEK
Vävd matta, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Servis, Gabriel, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Roland Schröder
Roland Schröder
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Spegel, omkring år 1900
Spegel, omkring år 1900
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK
Knappdragspel, Baltoni, Italien
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Spegel, 1800-talets slut
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Frank Bergengren
Frank Bergengren
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Armring i nefrit
Armring i nefrit
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti tågdetaljer, Märklin
Parti tågdetaljer, Märklin
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Ägg 4st, Ryssland, 1970/80-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti figuriner, mestadels omkring år 1900
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Lås med nyckel, 1700-tal
Lås med nyckel, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Tavla med varningsord, 1900-talets senare del
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Skulpturer 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Bordslampor 2st
Bordslampor 2st
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Henning Hougaard
Henning Hougaard
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Plast 12 delar, 1960/70-tal
Plast 12 delar, 1960/70-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Övningsgevär 9st, 18/1900-tal
Övningsgevär 9st, 18/1900-tal
Final bid2,400 SEK
Est1,000 SEK
Böcker och häften 7 delar
Böcker och häften 7 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid2,400 SEK
Est1,500 SEK
Lockurna, England, 1800-tal
Lockurna, England, 1800-tal
Est500 SEK
Dalatupp och dalahästar 4 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Matservisdelar 55st, UE-Karlskrona
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Dockor 2st, Mattel
Dockor 2st, Mattel
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Fickur 2st, silver
Fickur 2st, silver
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vinglas 8st, "HC Andersens äventyr", Holmegaard
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Glasservisdelar, "Karneval", Skruf
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ädelmetall 12 delar
Ädelmetall 12 delar
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
Bowlingkäglor 7st, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti 3 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK
Sängar ett par, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Parti äldre produktkataloger, m.m.
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti samlarbilder, bl.a. Disney
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Karta över Stockholm, tryckt 1953
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Parti vikter, bl.a. krönta
Parti vikter, bl.a. krönta
Final bid400 SEK
Est400 SEK