Spottkopp från tåg, Gävle Dala Järnväg, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Antika smycken 2 delar
Antika smycken 2 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Tomtefigurer 9 delar, bl.a. Gräfenroda, Heissner
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Final bid1,500 SEK
Est1,200 SEK
Parti silverbestick
Parti silverbestick
Final bid1,900 SEK
Est1,200 SEK
Henck Wognum
Henck Wognum
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Fällknivar 24st, "Classic Pocket Knives", Atlas Edition
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Porslin 4 delar
Porslin 4 delar
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Kristall 4 delar, 18/1900-tal
Kristall 4 delar, 18/1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Guldringar 9st
Guldringar 9st
Final bid20,000 SEK
Est16,000 SEK
Skål, ALP Lidköping, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Fickur 15st, The Heritage Collection, Atlas Edition
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vägglampa, Jobs, Leksand
Vägglampa, Jobs, Leksand
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, 1930-tal
Fåtöljer ett par, 1930-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Flaskställ med 19st flaskor, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Glas 9 delar, efter antika förlagor, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Pärlsmycken 4 delar
Pärlsmycken 4 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vinglas 6st, Sovjet
Vinglas 6st, Sovjet
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kamin, Näfveqvarn, no.15A
Kamin, Näfveqvarn, no.15A
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Böcker 3st, rörande eldhandvapen
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Jordglob, Columbus Jordglob, Edwin Hammar, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Knivar med slida 3st
Knivar med slida 3st
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Asiatiskt porslin 8 delar
Asiatiskt porslin 8 delar
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Aramis Ney
Aramis Ney
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Stengods 6 delar
Stengods 6 delar
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Elljusstake, Luma, 1900-talets andra hälf
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Toastrack, England, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Konst 2 delar
1221
Konst 2 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 3st, "Julottestaken", Anna Carin Åsbrink, Järvsö
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder, barockstil, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Smycken 4 delar, bl.a. 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Vaser 3st, "Pompeji", UE-Karlskrona
Final bid2,600 SEK
Est500 SEK
Mässingsföremål 7st
Mässingsföremål 7st
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti svenska silvermynt, bl.a. Oscar II
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, Tesi, Göteborg, 1959
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Litografiskt blad, "Sveriges Regenter", omkring år 1900
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Per Alström (f.1961)
Per Alström (f.1961)
Est500 SEK
Golvlampor ett par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Jac Edgren
1235
Jac Edgren
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Speglar med hylla, ett par, Louis XVI stil, 18/1900-tal
Final bid4,200 SEK
Est1,000 SEK
Lars Norrman (1915-1979)
Lars Norrman (1915-1979)
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Oidentifierad konstnär
1238
Oidentifierad konstnär
Final bid300 SEK
Est400 SEK