Brasskärm, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Gösta Bjelkebo
1738
Gösta Bjelkebo
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Äldre flaggor 3st, "Julmarknad"
1740
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Parti samlarbilder
1742
Parti samlarbilder
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti armbandsur
Parti armbandsur
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Parti antika böcker
Parti antika böcker
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Böcker 14st, 1700-tal
Böcker 14st, 1700-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Hästsadel, 18/1900-tal
1746
Hästsadel, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti antika böcker
1747
Parti antika böcker
Final bid2,000 SEK
Est500 SEK
1748
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Pulpet, omkring år 1900
1749
Pulpet, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Kikare 3st
Kikare 3st
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Flätad korg med lock, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Bilor 3st, 17/1800-tal
1752
Bilor 3st, 17/1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Silvermedaljer 2st
1753
Silvermedaljer 2st
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Hörlurar 2st, Bowers & Wilkins, P5
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Skivor i marmor 4st, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
1756
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1757
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1758
Final bid400 SEK
Est400 SEK
1759
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Böcker rörande keramik 7st
Böcker rörande keramik 7st
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Stolar 3st, bl.a. Danmark, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Träskurna dekorer 4 delar, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Stegpallar 2st, 1950/60-tal
1766
Stegpallar 2st, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Lyktstolpar 2st
1768
Lyktstolpar 2st
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Solur på ställning, 1900-tal
1769
Solur på ställning, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Korgar och näverarbeten 5 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Solglasögon 2st, Ray-Ban
1771
Solglasögon 2st, Ray-Ban
Final bid500 SEK
Est500 SEK
1772
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Knappdragspel, Granesso, Hagströms
1773
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, Kinnarp
Fåtöljer ett par, Kinnarp
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Samlade verk, Carl Barks, ca.100 kartonger, innehållande 12st häften var
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
Taklampa, 1900-talets senare del
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Herbarium, 1900-talets första del
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Symaskin, Singer, Safir
Symaskin, Singer, Safir
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Golvlampor 2st, 1950/60-tal
Golvlampor 2st, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Parti klockor och smycken
Parti klockor och smycken
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Final bid100 SEK
Est400 SEK
1842
Final bid400 SEK
Est400 SEK
1843
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Konsolbord ett par, 1900-talets slut
1844
Final bid400 SEK
Est500 SEK