Lowest lot number
Ametistföremål 10st
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
1467
Te- och kaffeservisdelar, "Blå blom"
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Konstglas 9 delar
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Figuriner 6st
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti bestick
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Kaffeservisdelar, "Windsor" samt "Eklöf", Gustavsberg
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, "Rose"
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti 5 delar, Finland
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vepor 2st samt dubbelvepa, allmoge
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Träskurna figurer 8 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Nintendo Entertainment System
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Teservisdelar, "Faenza", Arabia
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Obligationsbrev, Rumänien, 1931
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Väggpendyl, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Golvlampor ett par, Nya ÖIA, 1900-talets senare del
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Herrbetjänter 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Svepburk med lock, allmoge, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Träskurna och bemålade tavlor 4st
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Silver 7 delar
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Smycken 2 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Curt Hamne
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Dubbelvepa, allmoge
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Franco Costa (f.1934)
Est400 SEK
Trädgårdsstolar 2st, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bord, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Piedestal, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Handknuten matta, Kina
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Stolar ett par, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Spegel, 1800-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Anders Björnhager (f.1956)
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Wiking Svensson (1915-1979)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Parti silversmycken
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Tamburmajor, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Skulpturer 3st
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Medaljsköldar 2st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vävd matta, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Uplightlampa, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Diorama, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Parti smycken i 14k
Final bid7,400 SEK
Est7,000 SEK
Antika böcker 9st
Final bid900 SEK
Est800 SEK