Ljusstakar ett par, silver, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Fickur i silver, Omega
196
Fickur i silver, Omega
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Flaska, 1800-talets första hälft
197
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Ivar Södergren (f.1949)
198
Ivar Södergren (f.1949)
Final bid3,200 SEK
Est800 SEK
Bordsur, empire, 1800-talets början
199
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Skål på fot, silver, Axel Bergman för GAB, 1926
200
Final bid3,200 SEK
Est2,500 SEK
Spegellampett, gustaviansk stil, 1800-tal
201
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Herrarmbandsur, Omega, Gèneve
202
Herrarmbandsur, Omega, Gèneve
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Skulptur, Harald Salomon för Rörstrand
203
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Lockurna, Kina, 1800-tal
204
Lockurna, Kina, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Skålfat, Japan, 1800-tal
205
Skålfat, Japan, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Brandhjälm, tidigt 1900-tal
206
Brandhjälm, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
207
Final bid9,200 SEK
Est9,000 SEK
PG Thelander (f.1936)
208
PG Thelander (f.1936)
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Kåsa med hänkel, silver, WA Bolin, Stockholm, 1947
209
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Kandelabrar ett par, 18/1900-tal
210
Final bid2,500 SEK
Est1,000 SEK
Uppläggningsfat, silver, 1900-talets första hälft
211
Final bid5,400 SEK
Est4,000 SEK
Theo Tobiasse (f.1927)
212
Theo Tobiasse (f.1927)
Final bid300 SEK
Est1,500 SEK
Väggur, Chartier, Paris, omkring år 1900
213
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Vas, Nils Emil Lundström för Rörstrand, tidigt 1900-tal
214
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Bordslampa, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
215
Final bid4,200 SEK
Est1,000 SEK
Skål i sterlingsilver, Ray Urban, Stockholm, 1988
216
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
Serveringsbricka, Meissen, Tyskland, 18/1900-tal
217
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Gustaf Ankarcrona (1869-1933)
218
Gustaf Ankarcrona (1869-1933)
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XV stil, 18/1900-tal
219
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Snäckdosa, silver, 1812
220
Snäckdosa, silver, 1812
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar ett par, silver, MGAB, 1958
221
Final bid600 SEK
Est800 SEK
222
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Vas, "The Sun", Helena Tynell för Riihimäen Lasi, Finland
223
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Bengt Lindström (1925-2008)
224
Bengt Lindström (1925-2008)
Final bid1,000 SEK
Est2,500 SEK
Lockask i silver, Japan, 1900-talets första del
225
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, jugendstil, 1900-tal
226
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
227
Final bid8,800 SEK
Est8,500 SEK
Enstensring i 18k vitguld
228
Enstensring i 18k vitguld
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Carl Axel Printzensköld (1864-1926)
229
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Henrik Allert (f.1937)
230
Henrik Allert (f.1937)
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Hilding Linnqvist (1891-1984)
231
Hilding Linnqvist (1891-1984)
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal
232
Okänd konstnär, 1700-tal
Final bid4,200 SEK
Est3,000 SEK
233
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
Figurin, "Malin", Lisa Larsson för Gustavsberg
234
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Figurin, "Kalle", Lisa Larsson för Gustavsberg
235
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Dräktväskor 2st, Dala-Floda, bl.a. daterad år 1900
236
Final bid2,000 SEK
Est800 SEK
Dubbelvepa, allmoge, 1900-talets början
237
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Slev, Jemt Olov Persson, Orsa
238
Slev, Jemt Olov Persson, Orsa
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Andreas Wargenbrandt
239
Andreas Wargenbrandt
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Röllakanmatta, 1900-talets andra hälft
240
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
Skål på fot, silver, Eric Löfman för MGAB
241
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Dalahäst, 1900-talets början
242
Dalahäst, 1900-talets början
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK