Bestickuppsättning, "Singoalla", Nilsjohan
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Kubbstol, 1900-tal
Kubbstol, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Tallrikar 7st, Lena A. Linderholm för Solemene, Italien
1389
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Vägghylla, 1950/60-tal
1391
Vägghylla, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Mässing 2 delar
1392
Mässing 2 delar
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Parti keramik, Nittsjö
1393
Parti keramik, Nittsjö
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Vinglas 11st, Erik Höglund för Boda
1394
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Starkvinsglas 11st, 18/1900-tal
1395
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Mat- och bordsskedar 8 delar, silver, mestadels 1800-tal
1396
Final bid3,000 SEK
Est2,500 SEK
Smycken 11 delar, 18/1900-tal
1397
Smycken 11 delar, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti linnetextilier
1398
Parti linnetextilier
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vävd matta, 1900-talets andra hälft
1399
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Allmogemålning, 1900-tal
1400
Allmogemålning, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Grindar ett par samt enkelgrind, tidigt 1900-tal
1401
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Balja, 18/1900-tal
Balja, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Knappdragspel, Hagström, Casello
1403
Final bid800 SEK
Est400 SEK
iMac, modell A1224, 2007
1404
iMac, modell A1224, 2007
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Tenn 4 delar, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar, "Karneval", Lars Hellsten för Skruf
1406
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Fickur 3st, varav 2st i silver
1407
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Golvur, allmoge, bär datering 1753
1408
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Modellbåt, 1900-talets andra hälft
1409
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Champagnestrutar 6st, 2000-tal
1410
Final bid100 SEK
Est400 SEK
1411
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, 1800-talets slut
Skrivbord, 1800-talets slut
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Ullkorg, Gotland, daterad 1972
1413
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Katsuyuki Nishijima
Katsuyuki Nishijima
Final bid900 SEK
Est800 SEK
1415
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Pendelur, empirestil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ester Henning (1887-1985)
1417
Ester Henning (1887-1985)
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Pistolhölster med bälte, 1900-tal
1419
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Axel Snis (1918–1994)
1420
Axel Snis (1918–1994)
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Tekoppar med fat 6st, Staffordshire, England
1421
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Allmogegardiner 2+2+1
Allmogegardiner 2+2+1
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 19/2000-tal
1424
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Fickur i silver, Omega
Fickur i silver, Omega
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Parti äldre leksaker
1426
Parti äldre leksaker
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Delar till vägghyllor, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Vägghylla, String, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
1429
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Vägghyllor 2st, 1950/60-tal
Vägghyllor 2st, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kohalsband, 1800-tal
Kohalsband, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti 8 delar, mestadels 1800-tal
1439
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti handdukar i linne
Parti handdukar i linne
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Servisdelar 14st, Sigurd Persson Melin för Boda Nova
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Takplafond, gustaviansk stil, 19/2000-tal
1442
Final bid200 SEK
Est500 SEK