Golvlampa, Möllers Armatur, Eskilstuna, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Utställningsaffisch, Picasso, 1988-89
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Trappstol, Awab, 1950/60-tal
Trappstol, Awab, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Tomas Holst (f.1952)
Tomas Holst (f.1952)
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, "Vinranka", Arthur Percy för Gefle
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stormlykta, Radius, no.119
Stormlykta, Radius, no.119
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Nord Stage 2
Nord Stage 2
Final bid7,400 SEK
Est3,000 SEK
Nord Stage 3
Nord Stage 3
Final bid19,000 SEK
Est5,000 SEK
Vägghylla, String, 1950/60-tal
1235
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Silver 8 delar
Silver 8 delar
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Textil 4 delar, Svenskt Tenn samt Jobs
Final bid2,300 SEK
Est800 SEK
Anders Zorn, kopia efter
1238
Anders Zorn, kopia efter
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Kerstin Färnert
Kerstin Färnert
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Fickur 4st, bl.a. Doxa
Fickur 4st, bl.a. Doxa
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Hans (Norsbo) Johansson (1897-1955)
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Öronlappsfåtölj, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Matskedar 3st samt tesked, silver, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Parti smycken i 18k
Parti smycken i 18k
Final bid9,000 SEK
Est8,000 SEK
Röllakanmatta, monogramsignerad MLB
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Halsband med hängen 3st, silver
1248
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Julservis, Knallegården, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Vetter 2st, efter Billy Hellsten
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Ljuskronor ett par, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Stort tråg, allmoge, daterat 1889
Final bid300 SEK
Est1,500 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Väggampel, 19/2000-tal
Väggampel, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Hängen 2st, 18k
Hängen 2st, 18k
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
Blombord, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kaffeservis, Bareuther, Tyskland
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti silvermynt
Parti silvermynt
Final bid3,400 SEK
Est2,000 SEK
6 band, All Sport, 1945-1950
6 band, All Sport, 1945-1950
Est400 SEK
Elbas, Morgan
Elbas, Morgan
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Elgitarr, Duke
Elgitarr, Duke
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Parti leksaksbilar
Parti leksaksbilar
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Damarmbandsur 4st, Omega
Damarmbandsur 4st, Omega
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Silversmycken 4 delar, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Smycken 2 delar, 18k
Smycken 2 delar, 18k
Final bid3,600 SEK
Est3,000 SEK
Silver 12 delar, bl.a. 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,200 SEK
Porslin 3 delar, Kina
1267
Porslin 3 delar, Kina
Final bid3,200 SEK
Est800 SEK
Maja Fjaestad (1873-1961)
Maja Fjaestad (1873-1961)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Stengods 3 delar
Stengods 3 delar
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Soppslev i silver, 1888
1270
Soppslev i silver, 1888
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Handknuten matta, Kina
1271
Handknuten matta, Kina
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Flossamatta, 1900-talets första hälft
1272
Final bid6,000 SEK
Est1,000 SEK
Karl Romel (1922-1990)
1274
Karl Romel (1922-1990)
Final bid2,300 SEK
Est500 SEK
Spegel med spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK