Vägghylla, 1950/60-tal
Vägghylla, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Herrbetjänter 2st, Fratelli Reguitto, Italien
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Silver 8 delar
Silver 8 delar
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
David Tägtström (1894-1981)
David Tägtström (1894-1981)
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Lockburk, allmoge, 1800-tal
Lockburk, allmoge, 1800-tal
Final bid2,700 SEK
Est400 SEK
Hänglås, 1700-tal
1331
Hänglås, 1700-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Trenchcoat, Burberry, England
Trenchcoat, Burberry, England
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti leksaksbilar
Parti leksaksbilar
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Fasadbelysning 3 delar, 1940-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Kandelaber, 1900-tal
Kandelaber, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Vinprovarglas 8st, varav 5st "Elixir", Orrefors
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Rådjurshuvud
Rådjurshuvud
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Serveringskanna, England, 1800-tal
1341
Final bid100 SEK
Est500 SEK
1342
Final bid100 SEK
Est400 SEK
1343
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Resekoffert, 1900-talets början
1344
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Grammofon, Cremona Rex, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Nötknäppare ett par, daterade 1946
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, "Rosa Pantern", Linea Zero, Italien
Final bid300 SEK
Est500 SEK
 Ingemar "Ingo" Johanssons autograf
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ljusampel, empirestil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Målarstaffli, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Serveringsbord, Nils J. Tvengsberg, Norplasta, Norge
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Glas 7 delar
Glas 7 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Väggdekorationer 11st, Italien, 1970-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Träskurna tuppar 6st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Parti dalahästar, m.m.
Parti dalahästar, m.m.
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Ytterfoder 4st, "Fenix", Ruben Wallsten för Gefle
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Balja i koppar, 18/1900-tal
Balja i koppar, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Irishcoffeeglas 12st, Orrefors
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Stereoskop med bilder, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vävd matta
Vävd matta
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Vävd matta
Vävd matta
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti äldre coasters/underlägg
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, typ 900
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Champagnekylare, 19/2000-tal
Champagnekylare, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Ytterfoder, 1920/30-tal
Ytterfoder, 1920/30-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Hänge i 18k
Hänge i 18k
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Glasservisdelar, SG Kosta
Glasservisdelar, SG Kosta
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Taklampa, Santa & Cole, 2000-tal
Est500 SEK
Rosa Ekelund
Rosa Ekelund
Final bid100 SEK
Est500 SEK