Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, "Hello There", Jeremy Harvey för Artifort
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, 1700-talets slut
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 2st, allmoge, 1800-tal
Stolar 2st, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Pelarbord, 1800-tal
Pelarbord, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Kärlhylla, 18/1900-tal
Kärlhylla, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdsmöbel 5 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Matbord, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Caféstolar 3st, omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Trädgårdsmöbel 4 delar, ITA Ingelstaverken
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Bord, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Skåp, delvis barock, 1700-tal
Skåp, delvis barock, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Byrå, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 10st, Carl Erik Ekström för Albert Johansson, Hyssna
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Soffbord, "A71", Karl Olof Westberg för Tengsjö Möbler, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, Leksandsmodell, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Stolar 10st, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Hatthylla, Alvar Aalto, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Matbord, 1800-talets slut
Matbord, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Sängloop, allmoge, 1800-tal
Sängloop, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par, 1900-talets början
464
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Trädgårdsstolar ett par, tidigt 1900-tal
Final bid3,400 SEK
Est1,500 SEK
Parksoffa, Skoglund & Olsson, Gefle, 1900-talets början
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Trädgårdsbord, omkring år 1900
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Cafébord, Ludvigbergs Verkstad, Stockholm, no.30, 1900-tal
Final bid5,200 SEK
Est2,000 SEK
Soffbord, "Lilla Salen", Carl Malmsten
469
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Taklampor ett par, Tom Dixon, 2000-tal
491
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Vas, "Reptil", Stig Lindberg för Gustavsberg
492
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, Miranda AB, 1900-talets andra hälft
493
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Champagneglas 6st, "Intermezzo", Erika Lagerbielke för Orrefors
494
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Kaffeservis, "Blå blomster", Royal Copenhagen
495
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Skulptur, Kjell Engman för Kosta Boda
496
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Vas, Kutani, Japan
497
Vas, Kutani, Japan
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdsurnor ett par, 1900-talets början
498
Final bid2,700 SEK
Est2,000 SEK
Åkgräsklippare, Husqvarna, LT126
Final bid12,500 SEK
Est10,000 SEK
Final bid2,800 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Monter med docka, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Spegel samt lampetter ett par, Italien, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Golvskulptur, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Final bid2,700 SEK
Est1,500 SEK
Förstoringsglas 2st, Sven Olof Andersson, Borlänge
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Kniv, "Tunnan", AJ Westersson, Eskilstuna
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Saltripa, Lars Pirak
Saltripa, Lars Pirak
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Dosor 3st, silver, 1800-tal
Dosor 3st, silver, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Mattallrikar 12st, "Blå blom", Gustavsberg
Final bid900 SEK
Est800 SEK