Byrå, empire, 1800-talets första hälft
Final bid2,700 SEK
Est2,000 SEK
Karmstolar ett par, "Lilla Åland", Carl Malmsten för Stolab, 1988
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
Trappstege, 1900-tal
Trappstege, 1900-tal
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Matbord, 1800-talets slut
Matbord, 1800-talets slut
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Sideboard, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Konsolbord, allmoge barock, 17/1800-tal
Final bid4,200 SEK
Est1,500 SEK
Skrivskåp, gustaviansk, 1800-talets första hälft
Final bid2,700 SEK
Est2,000 SEK
Trädgårdsbord, Elsa Stackelberg för Fri Form
Final bid4,400 SEK
Est3,000 SEK
Stolar 4st, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
Bord, Elsa Stackelberg för Fri Form
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
Tallrikshylla, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Karmstol, allmoge, södra Sverige, 1800-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Parksoffa, "Soffa 5", Grythyttan
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Fåtöljer ett par, 1950/60-tal
Fåtöljer ett par, 1950/60-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Fällbord, Sven Olof Andersson, Borlänge
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Arkivskåp med jalusi, 1900-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Skåp, Karl Johan stil, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est2,000 SEK
Klädskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Pianopall, omkring 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, Stressless
Fåtöljer ett par, Stressless
Final bid3,000 SEK
Est2,000 SEK
Damskrivbord, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdsbord, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 4st, Louis XVI, 1700-talets slut
Final bid1,100 SEK
Est4,000 SEK
Pall, Alf Svensson, 1960-tal
Pall, Alf Svensson, 1960-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-talets början
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsvyverken
Final bid1,200 SEK
Est1,200 SEK
Fåtöljer ett par, Chesterfieldmodell, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Boksnurra, 1900-talets andra hälft
Final bid3,000 SEK
Est1,500 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets senare del
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
Sminkmöbel, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, jugend, tidigt 1900-tal
Skåp, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Pall, 1900-talets andra hälft
Pall, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,500 SEK
Skåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Sybord, sengustavianskt, 1800-talets början
Final bid3,200 SEK
Est1,000 SEK
Kommod, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Matbord, 1800-talets slut
Matbord, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, 1900-talets andra hälft
Skåp, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Fällbord, Sven Olof Andersson, Borlänge, daterat 1962
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Soffa, möjligen Otto Schulz, 1940-tal
Final bid6,600 SEK
Est1,500 SEK
Final bid6,600 SEK
Est1,500 SEK
Skåp, allmoge, norra Sverige, daterat 1806
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK