Tvättkommod, jugend, 1900-talets början
Final bid3,000 SEK
Est1,500 SEK
Byrå med skrivklaff, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 3st, Leksandsmodell, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Utdragssäng, omkring år 1900
Utdragssäng, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Skåp, 1940-tal
Skåp, 1940-tal
Final bid2,600 SEK
Est4,000 SEK
Taburetter ett par, rokokostil, Nordiska Kompaniet, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Nattduksbord ett par, Sven Engström and Gunnar Myrstrand
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, 1900-talets första hälft
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK
Golvur, Peter Lindman, Arboga, rokoko, daterat 1763
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Matsalsgrupp, 1950/60-tal
Matsalsgrupp, 1950/60-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Soffbord, 1900-talets slut
Soffbord, 1900-talets slut
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Bygg/spelbord, LEGO, 1900-talets senare del
Final bid500 SEK
Est2,000 SEK
Karmstol, kolonialstil, tidigt 1900-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Spegel, 1800-talets senare del
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Soffa, "Paradiset", Kerstin Hörlin Holmqvist för Nordiska Kompaniet
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Matbord, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Hörnskänk, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
Bord, Gärsnäs, 19/2000-tal
Bord, Gärsnäs, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, omkring år 1900
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Sekretär, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Matbord, 18/1900-tal
Matbord, 18/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
Salskåp, rokokostil, 1900-tal
Salskåp, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Bord, "EJ-72", Johannes Foersom Hiort för Erik Jörgensen, Danmark
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Möblemang 5 delar, 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Arkivskåp, 1900-talets första hälft
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Sekretär, gustaviansk, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Sekretär, gustaviansk, 1800-talets första del
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Snedklaff, 17/1800-tal
Snedklaff, 17/1800-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, 1800-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1940-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, Swedish Modern, 1940-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, "Stålbo", Bo Eigert, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Matbord, Skaraborgs Möbelindustri, Tibro, 1950/60-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
Bokhylla, 1940-tal
Bokhylla, 1940-tal
Final bid4,400 SEK
Est1,000 SEK
Fällbord, 1800-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Åkgräsklippare, Husqvarna, TS238, 2015
480
Final bid14,500 SEK
Est10,000 SEK
Olle Nordberg (1905-1986)
490
Olle Nordberg (1905-1986)
Final bid400 SEK
Est2,000 SEK
Korg, allmoge, 1800-tal
Korg, allmoge, 1800-tal
Final bid1,900 SEK
Est500 SEK
Sämskskinnshandskar 2 par
Sämskskinnshandskar 2 par
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Vas,  C.E. Magnusson, Hälsingehöjden, Stockholm, 1936
Final bid800 SEK
Est800 SEK