Parti korkskruvar, mestadels 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Parti pipor, m.m.
Parti pipor, m.m.
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 8st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Stengods 7 delar, Rörstrand
Stengods 7 delar, Rörstrand
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Klarinett, C V.Kohlert & Sons
Klarinett, C V.Kohlert & Sons
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Stereoskop 2st med ca.94st bilder, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Parti 11 delar
1536
Parti 11 delar
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Vas, Vicke Lindstrand för Kosta
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Leksaker 12 delar, bl.a. 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Vävd matta, 1950/60-tal
1539
Vävd matta, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Röllakanmatta, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kommod, omkring år 1900
Kommod, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Bord, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Stolar ett par, gustavianska provinsarbeten, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Vikskärm, 1900-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Skeppsur, Smith Astral, England
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Böcker 6st, rörande konst
Böcker 6st, rörande konst
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Fossil
Fossil
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Portfölj, Vezzano
1594
Portfölj, Vezzano
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
1595
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Vinställ, 2000-tal
1596
Vinställ, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Sissel Tolaas (f.1959)
1597
Sissel Tolaas (f.1959)
Slutpris2 600 SEK
Värdering800 SEK
Svenska silvermynt 14st
1598
Svenska silvermynt 14st
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
1599
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Inbundna tidskrifter 8 band, "Kasper", 1920-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Stort parti tidskrifter, Edda
1601
Stort parti tidskrifter, Edda
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Parti äldre vykort
1602
Parti äldre vykort
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, rokokostil, firma Glas & Trä
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Uppstoppad mink
1604
Uppstoppad mink
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Porslin och keramik 10 delar
1605
Porslin och keramik 10 delar
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Karta, efter förlaga från 1539
1606
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Parti 10 delar
1607
Parti 10 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Uppläggningsfat 5st, 1800-tal
1608
Uppläggningsfat 5st, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Jaktspjut, 1800-tal
1609
Jaktspjut, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Balja i koppar, 18/1900-tal
1610
Balja i koppar, 18/1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Parti knivar och slidor
Parti knivar och slidor
Slutpris2 900 SEK
Värdering500 SEK
Pianobänk, 1900-talets början
1612
Pianobänk, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Parti servisporslin, Villeroy & Boch
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Syltkrukor 6st, Gustavsberg samt Rörstrand, tidigt 1900-tal
1614
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Servisdelar 12st, "Vinranka", Arthur Percy för Gefle
1615
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeservisdelar, "Blå blom", Gustavsberg
1616
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Takampel, 1900-tal
1617
Takampel, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Nattduksbord, 1900-talets första del
1618
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, "Arctica", Arabia
1619
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Nils Olzon
1620
Nils Olzon
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Harry Thomse
1621
Harry Thomse
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK