Tamburmajor, 1900-talets senare del
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 14 delar, Danmark
Porslin 14 delar, Danmark
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Gerald Steffe (f.1939)
Gerald Steffe (f.1939)
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampa, 1950/60-tal
Vägglampa, 1950/60-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Kamera, Voigtländer Vitomatic IIA
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Fickur, Elgin
Fickur, Elgin
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Mattallrikar 12st, Myott, Staffordshire
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skål, "Sigma", Martti Rytkönen för Orrefors
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Syltkrukor 4st, Gustavsberg samt Göteborg, tidigt 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Fat, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Knivar 4 delar
Knivar 4 delar
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Elli Hemberg (1896-1994)
Elli Hemberg (1896-1994)
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Stolar ett par, 1930-tal
Stolar ett par, 1930-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Ulf Greder (f.1949)
Ulf Greder (f.1949)
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Kandelaber, "Smålandsstake", 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Gavelfönster, 1800-tal
Gavelfönster, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Shmuel Shapiro 1924–1983
Shmuel Shapiro 1924–1983
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Klockor 3 delar
Klockor 3 delar
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtölj, nyrokoko, 1800-talets senare del
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Asiatiskt porslin 7 delar
Asiatiskt porslin 7 delar
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Assietter 12st samt uppläggningsfat, "Nordiska Bär", Fyrklövern
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Karmstolar 4st, 2000-tal
Karmstolar 4st, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Glas och porslin 8 delar
Glas och porslin 8 delar
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Parti orientaliska föremål
Parti orientaliska föremål
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 6st, nyrokoko, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dörr, 1700-tal
Dörr, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Mediespelare, Beosound Century, Bang & Olufsen
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Taburetter ett par, Karl Johan stil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Tidskriftsställ 2st, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Fåtöljer ett par, Nicoletti Salotti, Italien
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Silver 8 delar, bl.a. 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Servisdelar 22st, Höganäs
Servisdelar 22st, Höganäs
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Stengods 12 delar, Rörstrand
Stengods 12 delar, Rörstrand
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 4st, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti stengods, Höganäs
Parti stengods, Höganäs
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Spegel, 1800-talets slut
Spegel, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Syltkrukor 5st, Höganäs
Syltkrukor 5st, Höganäs
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Medaljsköldar 4st, bl.a. 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Nils Söderberg
Nils Söderberg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Skulptur, 1900-talets början
Skulptur, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 2+1, 18/1900-tal
Stolar 2+1, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Industrilampa, Brottby Mekaniska, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK