Parti orientaliska föremål
1788
Parti orientaliska föremål
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar, Pallas Athena
1790
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Salongsmöblemang 4 delar, rokokostil, 1900-tal
1792
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Parti leksaksbilar
Parti leksaksbilar
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Bo Thorén
Bo Thorén
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Stormhatt, Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft
1795
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Pallar 4st, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Skänk, 1800-tal
Skänk, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Möblemang 2 delar, 1900-talets andra hälft
1798
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Gasollykta, Primus
1799
Gasollykta, Primus
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti silverföremål, m.m.
Parti silverföremål, m.m.
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Handknutna mattor 2st, orientaliska
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Bestickuppsättning i nysilver, Finland
1803
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Flätade korgar 4st, 1900-talets första hälft
1804
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Glas 12 delar
Glas 12 delar
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Skrivbord, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Röllakanmatta, 1900-talets andra hälft
1808
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Parti stengods, Höganäs
Parti stengods, Höganäs
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar, bl.a. Eskilstuna, Fiskars
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Stekkärl 5st, Frankrike
Stekkärl 5st, Frankrike
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Syltkrukor 2st, Nittsjö/Gefle, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 SEK
Spegel, 2000-tal
Spegel, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Ridstövlar ett par, 1900-talets första hälft
1815
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Servisdelar, "Hiisi", Pentik, Finland
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Parti äggkoppar
1817
Parti äggkoppar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Nils E. Johansson
1818
Nils E. Johansson
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Carl Gustav Olderius
Carl Gustav Olderius
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1820
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Vinglas 10st, remmarmodell
Vinglas 10st, remmarmodell
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Glas 23 delar, Iittala, Finland
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Parti glas och porslin
Parti glas och porslin
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti linnetextilier
Parti linnetextilier
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Mortlar med stöt 7st, bl.a. 1800-tal
1826
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Byrå, 1900-tal
1885
Byrå, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Karmstol, 1900-talets början
1886
Karmstol, 1900-talets början
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Soffbord 2st, 1950/60-tal
1887
Soffbord 2st, 1950/60-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 SEK
Syltkrukor 4st, Gustavsberg
1888
Syltkrukor 4st, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Handknutna mattor 3st, orientaliska
1889
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Kubbstol, daterad 1976
1900
Kubbstol, daterad 1976
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Fårullspläd
1901
Fårullspläd
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Belysning 6 delar, 1950/60-tal
1902
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar i nysilver, Österrike
1903
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK