Parti smycken, mestadels silver
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Rotarbeten 6st, 1800-tal
Rotarbeten 6st, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Folkdräkt för flicka, Leksand
Folkdräkt för flicka, Leksand
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Monica Smetana (f.1932)
Monica Smetana (f.1932)
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Hatthylla, funkis, 1940-tal
1342
Hatthylla, funkis, 1940-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vinglas 8st, 1900-talets andra hälft
1343
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Julgransdekorationer 18st, 1900-talets första hälft
1344
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeservisdelar, Royal Tuscan, England
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeservisdelar, Edward Hald, KP Karlskrona
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Herrbetjänter 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Konsthantverk, Tyringe
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Klarinett, Buffet, Paris, Frankrike
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Dörr, 16/1700-tal
Dörr, 16/1700-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Ulf Greder (f.1949)
Ulf Greder (f.1949)
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Nathan Gutman (1914-1990)
Nathan Gutman (1914-1990)
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
Porslin 21 delar, Christineholm/Fyrklövern
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, Markslöjd, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Fickur 2st, silver
Fickur 2st, silver
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Glas 8 delar, Erik Höglund för Boda
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Teservisdelar, Söholm, Danmark
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Figurer 2st, Praktisk Konst , Falun, 2005/09
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Lergods 2 delar, Törngrens, Falkenberg
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampa, 2000-tal
Vägglampa, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Åke Wickström (f.1927)
1362
Åke Wickström (f.1927)
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder 8st
Ytterfoder 8st
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Keramik 5 delar
Keramik 5 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets slut
1372
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Karmstol, omkring år 1900
Karmstol, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Silversmycken 13 delar
Silversmycken 13 delar
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Parti guldföremål, 18k
Parti guldföremål, 18k
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Taklampa, art deco, 1930-tal
Taklampa, art deco, 1930-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Silver 13 delar
Silver 13 delar
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Barstolar 3st, 19/2000-tal
Barstolar 3st, 19/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Takampel, Karl Johan stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Vaser ett par, Rosenthal, Tyskland
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Henrik Allert (f.1937)
Henrik Allert (f.1937)
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Fåtöljer ett par, 1940-tal
1385
Fåtöljer ett par, 1940-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Takkrona, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ruth Sjögren
Ruth Sjögren
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Koppar 4 delar, 1800-tal
Koppar 4 delar, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Sidobord, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Trädgårdsstolar ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Arne Fredriksson
Arne Fredriksson
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Belysning 6 delar
Belysning 6 delar
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK