Pallar 2st, Gunglammet, Karin B. Kajandi
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Skulptur, 1900-talets första hälft
1698
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, bl.a. Rörstrand, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Tomtefigurer 6st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Stor dalahäst, omkring 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Servisdelar, "Allmoge/ranka", Gustavsberg
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Matservisdelar, "Hagtorn/Viola", Gustafsberg, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Matservisdelar, "Tussilago", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Kolbox, jugend, Tyskland, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Dekorationsrevolver
1706
Dekorationsrevolver
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Knivar 4st
1707
Knivar 4st
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Vinglas 4+6, remmarmodell
1708
Vinglas 4+6, remmarmodell
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Keramik 11 delar
1709
Keramik 11 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar, "Chippendale", nysilver
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Taklykta, 1900-tal
Taklykta, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Parti serietidningar, 1950/60-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Serietidningar 44st, MAD, 1960-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhyllor 5st, 1900-talets första del
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Servisdelar, Höganäs
Servisdelar, Höganäs
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Parti keramik, Syco, Gabriel, Höganäs
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Daniela Sahlin Dodig
Daniela Sahlin Dodig
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Kofäll
Kofäll
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Ljudanläggning 3 delar
Ljudanläggning 3 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Dagny Larsson
Dagny Larsson
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
1753
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampor 3st, art deco stil, 1900-talets slut
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder 3st
1772
Ytterfoder 3st
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
1773
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bordsur 3st, 1900-talets början
1774
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Hugo Öfverström (1900-1973)
1776
Hugo Öfverström (1900-1973)
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsvagnar 2st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Mätinstrument 2st, bl.a. Moore & Bright, Sheffield
1778
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Optikerväska, Oculus, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar, "Blå Eld" samt "Blå blom"
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Lådfack, 1900-talets första hälft
1781
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Parti mässingsljusstakar
Parti mässingsljusstakar
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar, Höganäs
1783
Servisdelar, Höganäs
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Keramik 9 delar
1784
Keramik 9 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar, "Olga"
1785
Bestickservisdelar, "Olga"
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ripsmattor 5st, 1900-talets första hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Flakonger 20st
Flakonger 20st
Slutpris2 000 SEK
Värdering500 - 700 SEK
Parti grammofonnålsaskar
1788
Parti grammofonnålsaskar
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Parti dräktdelar, mestadels för barn/dockor
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Serveringskannor 3st
1790
Serveringskannor 3st
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 800 SEK