2009
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Koppar 2 delar, 1800-tal
2010
Koppar 2 delar, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
2011
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Lås 3st, bl.a. 1800-tal
2012
Lås 3st, bl.a. 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ölglas 14st, Lindshammar
2013
Ölglas 14st, Lindshammar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Glasservisdelar, Strömbergshyttan
2014
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Stekkärl 6 delar
Stekkärl 6 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
2016
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
2017
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Parti bijouterier, m.m. bl.a. i silver
2018
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Takfotogenlampa, omkring år 1900
2019
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljudanläggning 3 delar, Bang & Olufsen, Danmark
2020
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Parti horn och ben
2021
Parti horn och ben
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Golvskulptur, 1900-talets slut
2022
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Jürgen von Konow (1915-1959)
2023
Jürgen von Konow (1915-1959)
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 4st, 1900-talets andra hälft
2029
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Gösta Fougstedt
2051
Gösta Fougstedt
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Stickade mössor 5st
2052
Stickade mössor 5st
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Tidskriftsställ, omkring 1900-talets mitt
2053
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Fåtöljer ett par, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
2054
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Parti majolika, bl.a. Gustavsberg, Rörstrand, mestadels 18/1900-tal
2055
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Vägghylla, 1800-talets slut
2056
Vägghylla, 1800-talets slut
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Eskilstuna, 1940/50-tal
2057
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar, "Vasa", nysilver, GAB
2058
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
2076
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Bestickservisdelar, "Haga", nysilver
2078
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj, rokokostil, 18/1900-tal
2082
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, 1900-talets andra hälft
2083
Byrå, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
2092
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Stengods 7 delar, Höganäs
2093
Stengods 7 delar, Höganäs
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Metall 12 delar
2094
Metall 12 delar
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Parti silverföremål, smycken, m.m.
2095
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Syltkrukor 6st, mestadels Rörstrand
2096
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
2098
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
2100
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Figurer 4st, Rolf Berg samt Candy design
2124
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Parti konst
2129
Parti konst
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Brandsläckare, 1900-talets första hälft
2130
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Klädgalgar 12st, 1950-tal
2131
Klädgalgar 12st, 1950-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Grafiska blad 2st, 1800-tal
2132
Grafiska blad 2st, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Speglar 2st, 1900-tal
2133
Speglar 2st, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
2134
Golvlampa, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
2135
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Strykjärn 34st, bl.a. 17/1800-tal
2136
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Piedestal, tidigt 1900-tal
2137
Piedestal, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Resväska, omkring 1900-talets mitt
2142
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Bord 3st, 18/1900-tal
2155
Bord 3st, 18/1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Stekkärl 2st
2179
Stekkärl 2st
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK