Harry Fahlstedt
Harry Fahlstedt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Skål, Sven Åke Carls för Transjö
943
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Brevkortsalbum med ca.73st brevkort, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Fickur, omkring år 1900
945
Fickur, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Luktdosa, 17/1800-tal
Luktdosa, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampetter ett par, Just Andersen, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Sigill 4st, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Medaljer 2st, silver
Medaljer 2st, silver
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, 1900-tal
Bordslampa, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Balja, 18/1900-tal
Balja, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Stengods 2 delar, Höganäs
Stengods 2 delar, Höganäs
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Filbunksskålar 9st, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Takkrona, Italien, 1900-talets andra hälft
955
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Taklampa, omkring 1900-talets mitt
Slutpris2 700 SEK
Värdering800 SEK
Dalahästar 3st
Dalahästar 3st
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Lekhästar 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Samling dagsverksstickor, m.m. 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 7 delar
Allmoge 7 delar
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Mangelbräde, allmoge, daterat 1684
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Fästmögåva, allmoge, 1800-tal
Fästmögåva, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Mässing 2 delar, 1700-tal
Mässing 2 delar, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Spelhorn 3st, 17/1800-tal
Spelhorn 3st, 17/1800-tal
Slutpris8 200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Handknuten matta, Aabadeh, Iran
Slutpris2 300 SEK
Värdering800 SEK
Kandelabrar ett par, 1940-tal
Kandelabrar ett par, 1940-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Assietter 11st samt coasters 11st, "Kastehelmi"
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Ströare 2st, sterlingsilver, England
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Väggplakett, Thomas Hellström för Nittsjö
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Albert Johansson (1926-1998)
Albert Johansson (1926-1998)
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Kuggskärare, 17/1800-tal
Kuggskärare, 17/1800-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Hättor 3st samt dräktbroscher 2st i silver
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Parti guldsmycken
Parti guldsmycken
Slutpris13 500 SEK
Värdering12 000 SEK
Brevkortsalbum med ca.71st brevkort, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Servisdelar 7st, "Miranda", Arabia
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Röllakanmatta, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Fiskerulle, Abu, Ambassadeur 6500CS Rocket
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Fiskerullar 2st, Abu
Fiskerullar 2st, Abu
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Falujungfrur och bergsman 6 delar
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Bordsur, New Haven, USA, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Zoia Krukowskaja
Zoia Krukowskaja
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Supkoppar 6st, Pierre Forsell för Skultuna
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Damarmbandsur, Tissot, Seastar Seven, 14k
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Fickur i silver, Omega
Fickur i silver, Omega
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Svepaskar med lock 4st, 1900-talets slut
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK