Matsalsmöbel 7 delar, 1900-talets andra hälft, City Möbler
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Humidorskåp, Macanudo
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets senare del
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Sybord, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Stol, allmoge barock, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Rökbord, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Parti 3 delar, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bordsskiva, troligen Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Salongsbord, AB Svenska Möbelfabriken Bodafors, 1920/30-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
Skrivbord, jugend, 1900-talets början
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Salongsbord, 1930-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Möbler 2 delar, 1950/60-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Nattduksbord ett par, industristil, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slagbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 4+1, rokokostil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Fåtöljer 2st
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Möblemang, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Karmstol, rokokostil, 1900-talets början
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj med två fotpallar, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 6st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 4st, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Axelstöd för bärning, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampa, Holm Sörensen, Danmark
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Portfölj, The Bridge, England
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Trädgårdsmöbel 5 delar, Grythyttan
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Dräktbroscher 3st, silver
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeservis, Gustavsberg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Guldringar 3st
Slutpris8 800 SEK
Värdering7 000 SEK
Jonny Oppenheimer
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Duk, "Vinrankan", Klässbols
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Terrin med lock och underfat, Kina, 1900-talets slut
Slutpris2 100 SEK
Värdering500 SEK
Knivar med slida 2st
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Bägare 6st, silver
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Serveringsfat, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Christine Jönsson
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Porslin 7 delar, Royal Copenhagen samt Bing & Gröndahl
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 9st, Royal Copenhagen samt Bing & Gröndahl
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Parti handdukar, servetter, m.m.
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Tvättservis 4 delar, New Stone, England, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Guldringar 3st
Slutpris12 500 SEK
Värdering11 000 SEK
Parti silvermynt
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Matservisdelar, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Traktörpannor 4st, Krögarhuset
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Smycken 5 delar, 18k
Slutpris8 600 SEK
Värdering8 000 SEK
Hans (Norsbo) Johansson (1897-1955)
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Handknuten matta, Gashgai, IKEA
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Grafiskt blad, W.Sams, daterat 1823
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK