Bestickservisdelar 28st, "Thebe", Folke Arström för Gense
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Moccaskedar 12st, silver, "Disa"
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Lergods 12 delar, Nittsjö
Lergods 12 delar, Nittsjö
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Draglåsnyckel, 16/1700-tal
Draglåsnyckel, 16/1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Skylt, "Kungliga hovleverantör", 1900-talets första del
898
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Vas, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Erik Svärd
900
Erik Svärd
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 SEK
Silver 14 delar
901
Silver 14 delar
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Samiska föremål 8 delar
Samiska föremål 8 delar
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Smörgåsbrickor 6st, "Meny", Deco
903
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Svepaskar med lock 4st, 1900-talets slut
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Handknuten matta, orientaliskt
905
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Träskuren tupp, A.E.Eriksson, Röjeråsen, 2003
906
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Dalahäst, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Bläckställ, tidigt 1900-tal
Bläckställ, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
909
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Einar Nerman (1888-1983)
910
Einar Nerman (1888-1983)
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar, Melron, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Guldringar 5st
912
Guldringar 5st
Slutpris16 000 SEK
Värdering15 000 SEK
Manschettknappar ett par, Skultuna
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Vägglampa, "Curt", Carl Malmsten
914
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Saxofon, Talisman Solist
Saxofon, Talisman Solist
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Herrarmbandsur 2st, Eiger samt Lemania
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 SEK
Sigill 11st, 1900-talets första del
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Halsband 2st, silver, 1900-talets början
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ljuslykta, Gunnar Muskos, Trollheden Design
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Dubbelvepa, allmoge, 1900-talets första hälft
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Keramik 3 delar
Keramik 3 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Lars Norrman (1915-1979)
924
Lars Norrman (1915-1979)
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Fönster med blyspröjs 2st, 1900-tal
925
Slutpris4 400 SEK
Värdering800 SEK
Adina Sand (1880-1976)
Adina Sand (1880-1976)
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
928
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Moccaskedar 12st, silver, "Viktoria"
929
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Parti smycken, 18k
Parti smycken, 18k
Slutpris9 000 SEK
Värdering8 500 SEK
Herrarmbandsur 3st
Herrarmbandsur 3st
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Silver 12 delar, Finland
Silver 12 delar, Finland
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kaffekoppar med fat 6st, "Matilda", Ann Jansson för Höganäs
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Roj Friberg (1934-2016)
Roj Friberg (1934-2016)
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Ångtraktor, "Old-Smoky", Wilesco
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Duk, jugend, tidigt 1900-tal
Duk, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Vas, Josef Ekberg, 1900-talets första hälft
939
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Coasters 10st, Wittsjö
Coasters 10st, Wittsjö
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Samearbeten 2st
Samearbeten 2st
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK