Röllakanmatta, Eva Lisa Nordin
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Tågbana, Märklin Z 1-220
Tågbana, Märklin Z 1-220
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Ring 14k
Ring 14k
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Whiskeyglas 12st, "Ultima Thule", Iittala
848
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Luftpistol, Webley & Scott, Birmingham, "Junior"
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Väska, Gucci, Italien
Väska, Gucci, Italien
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Silvermynt 2st, tvåkronor, Sverige, 1931/1934
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Femöringar 2st, Sverige, 1910/1927
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Cigarettmunstycke, silver, Ryssland
853
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Hänkelskål, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Silver 16 delar
Silver 16 delar
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Koppar 4 delar, 1800-tal
857
Koppar 4 delar, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Kandelabrar 3st, GAB, 1900-talets första hälft
858
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Brevknivar 5st, bl.a. GAB, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Stig Lindberg
860
Stig Lindberg
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstake, "Margarete", Lars Holmström
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampa, Lorentzons, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vattentunna, omkring år 1900
863
Vattentunna, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Kaffeservisdelar, "Ostindia", Rörstrand
864
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Tekoppar med fat 5st, Boch, Belgien, 1950-tal
865
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Moccaskedar 12st, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB
866
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvlampa, Bergboms, G012, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
868
Vas, Kina, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Skål med hänkel, silver, Tyskland, 1900-talets första hälft
869
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Vaxduk, "Pieni Unikko 2", Maija Ja Kristina Isola för Marimekko
870
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Gunghäst, allmoge, 1800-tal
871
Gunghäst, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Antika armborstspetsar 5st
872
Antika armborstspetsar 5st
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Mat- och teservisdelar, "Birka", Stig Lindberg för Gustavsberg
873
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Taklampa, 1930/40-tal
Taklampa, 1930/40-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Erik Reimhult
Erik Reimhult
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Arvid Backlund (1895-1985)
876
Arvid Backlund (1895-1985)
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder, majolika, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeservis, Tyskland, 1900-talets första hälft
878
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Hans Sorken (1900-1990)
Hans Sorken (1900-1990)
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Champagneskålar 6st, Italien, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Kassakista, 1800-tal
881
Kassakista, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskronor ett par, 1900-tal
882
Ljuskronor ett par, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, 19/2000-tal
883
Bordslampa, 19/2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Brons 3 delar, Ystad Brons, 1900-talets första hälft
884
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Punschmuggar 17st, silver
885
Punschmuggar 17st, silver
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Silversmycken 8 delar
Silversmycken 8 delar
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Silver 5 delar
887
Silver 5 delar
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsbestick 9 delar, silver
888
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
Taklykta, 1900-talets första hälft
889
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Guldringar 3st
890
Guldringar 3st
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Mikromosaik 4 delar, Italien
Mikromosaik 4 delar, Italien
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Glasservisdelar 25st, "Kalinka", Iittala
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK