Ljusstake, "Profil", Pierre Forsell för Skultuna
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Pall, Norge, 1960-tal
868
Pall, Norge, 1960-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Vävd matta, 1900-talets andra hälft
869
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Mat-, kaffe- och teservisdelar, "Rosmarin", Ulla Procopé för Arabia
870
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
871
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Berlocker 9st, 18k
872
Berlocker 9st, 18k
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 500 SEK
Fickkniv, "Tunna", P.Holmberg, Eskilstuna
873
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Vattenkanna, Georg Jensen, Danmark
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar, "Sessan", Sonja Katzin för Nilsjohan
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Herrarmbandsur 2st
876
Herrarmbandsur 2st
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Kopparstick, Giovanni Battista Piranesi, 1700-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Nils (Björnjägaren) Rundgren (1890-1971)
878
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Skulptur, omkring år 1900
Skulptur, omkring år 1900
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Skrivställ, GAB, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder 2st, tidigt 1900-tal
881
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Carl Fredrik Trygg
882
Carl Fredrik Trygg
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, "PH-5", Paul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark
883
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Servisdelar 8st, "Maja", Eva Englund för Orrefors
884
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Rotkorg, allmoge, 1800-tal
885
Rotkorg, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Reliefer 5st, Domnarfvets Järnverk
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Herrarmbandsur, Atlantic, Worldmaster
887
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
Kniv med slida, signerad OF
888
Kniv med slida, signerad OF
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-talets första hälft
889
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Guldringar 2st
890
Guldringar 2st
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Förstoringsglas i silver, 1825
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Akke Hugh Malmeström (1894-1968)
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Sked, Johan Fankki
Sked, Johan Fankki
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Sockerkaksform, 1800-tal
Sockerkaksform, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
John Howis
John Howis
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Diorama, tidigt 1900-tal
898
Diorama, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Saltkar, Kina, Qianlong, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Glas 17 delar
900
Glas 17 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dekorationsblomma, Kina, 1900-tal
901
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Keramik 2 delar, Asien, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Granatsmycken 5 delar
903
Granatsmycken 5 delar
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
Djupa tallrikar 5st, "God Jul"
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Kopparstick 2st, 1700-tal
905
Kopparstick 2st, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Louis Léopold Boilly, efter, tidigt 1800-tal
906
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris7 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Figur, Kay Bojesen, Danmark
Figur, Kay Bojesen, Danmark
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Klädhängare 3st, Dekorativ, Skoglund Gjuteri, Anderstorp
909
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstake, Gefle, 1900-talets början
910
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Fiskgrytor 2st, Schwabeland, Berlin-Zürich
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Tallrikar 12st, "Fish", Johnson Bros, England
912
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Kandelabrar ett par, England, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Keramik 3 delar, Lisa Larsson
914
Keramik 3 delar, Lisa Larsson
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK