Brosch i 18k
Brosch i 18k
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Smycken 3 delar, 18k
Smycken 3 delar, 18k
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Ring i 23k
835
Ring i 23k
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
Rikard Lindström (1882-1943)
836
Rikard Lindström (1882-1943)
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Brevkortsalbum med ca.194st brevkort, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Stig Claesson (Slas) (1928-2008)
838
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Silversmycken 3 delar, Olhans, Falun
840
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Serveringskanna, 1900-talets början
841
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Glas 3 delar, 1900-talets första del
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Äggkoppar 6st, "Berså", Stig Lindberg för Gustavsberg
843
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder, Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Kalenderdosa, C:Norman, daterad 1787
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Kandelaber, oskariansk, omkring år 1900
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Snäckskålar 2st, Kina, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
Ljuskrona, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Golv- samt bordslampa, Luceplan, Italien
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, Gunnarssons Mekaniska, Gustafs
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Herrarmbandsur, Certina, Revelation
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Herrarmbandsur 2st, 1950-tal
853
Herrarmbandsur 2st, 1950-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Herrarmbandsur 2st, Atlantic, 1950-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
George B. Yarnold, 1800-tal
George B. Yarnold, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljuskrona, 1900-talets senare del
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Thomas Brolin
857
Thomas Brolin
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Servisdelar 10st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta Boda
858
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Plakett, Kina, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Statyett, 1900-talets första hälft
860
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Figurin, Karl Grössl för Rörstrand
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Okänd konstnär, daterad 1884
Okänd konstnär, daterad 1884
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Karl Axel Pehrson (1921-2005)
863
Karl Axel Pehrson (1921-2005)
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Lerfat, allmoge, daterat 1877
865
Lerfat, allmoge, daterat 1877
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Frackur, Elgin Watch co., USA
866
Frackur, Elgin Watch co., USA
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Glas 2 delar, Ann Nilsson för Orrefors
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Kapsylöppnare, "Ducky", Paris
868
Kapsylöppnare, "Ducky", Paris
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, funkis, 1930/40-tal
869
Taklampa, funkis, 1930/40-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder 4st, "Waldemarsudde", Gustavsberg
870
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Figurin, Lisa Larsson för Gustavsberg
871
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Bok, "Dinéerna med Gala", Salvador Dali
872
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
873
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Kikare, Zeiss Ikon, Jena, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Sedel, 1000kr, Sverige, 1950
Sedel, 1000kr, Sverige, 1950
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Kryddfack, "Veranda", Gefle, 1900-talets första hälft
876
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Manschettknappsburkar 2st, Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Rödtonat glas 14 delar, bl.a. Reijmyre
878
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Ställ till saltkar, silver, Augsburg, Tyskland, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Skål på fot, omkring år 1900
Skål på fot, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, 1940-tal
881
Bordslampa, 1940-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Glasservisdelar, "Classic Rose", Rosenthal
882
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK