Henrik Allert (f.1937), tillskriven
678
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, 1800-talets slut
679
Ljuskrona, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Fickur, Omega
680
Fickur, Omega
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Medaljonger ett par, gustaviansk stil, 1800-tal
681
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Figuriner 2st, Royal Copenhagen
682
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Ägghöna, Gustavsberg, 1900-talets första del
683
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Skålfat, Josef Inwald, Barolac, Tjeckoslovakien
684
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
685
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Buckelfat, Holland, 1700-tal
686
Buckelfat, Holland, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Skål med lock och underfat, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Vas, Émile Gallé, art nouveau, tidigt 1900-tal
688
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 200 SEK
Skål på fot, silver, C.G.Hallberg, Stockholm, 1913
689
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Sabel, 1800-tal
690
Sabel, 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering800 SEK
Glasservis, "Provence ", Bertil Vallien för Kosta Boda
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Skulptur, 1900-talets första hälft
693
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Antoni Tapies (1923-2012)
695
Antoni Tapies (1923-2012)
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Äggkopp, empire, 1800-talets början
696
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Kandelaber, Skultuna
697
Kandelaber, Skultuna
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
698
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
Bestick 12 delar, silver
699
Bestick 12 delar, silver
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Vinglas 11st, Reijmyre
700
Vinglas 11st, Reijmyre
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Kötthackor 2st, 1800-tal
701
Kötthackor 2st, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Länsmansglas 14st, 18/1900-tal
702
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Grogglas 8st samt karaff, "City", Vicke Lindstrand för Kosta
703
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Frimurarglas 2st
704
Frimurarglas 2st
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Vägglampa, troligen Luxus, 1900-talets andra hälft
705
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, Carl Keijser & co., Västerås, omkring år 1900
706
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsbrickor 3st, Lars Holmström, Arvika
707
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Vas, "Argenta", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
708
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Figurin, Vicke Lindstrand för Ekeby
709
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Kärl med lock, 1800-tal
710
Kärl med lock, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsfat 2st, 1900-talets början
711
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
712
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampor ett par, Boréns, Borås
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Leif Mattsson
714
Leif Mattsson
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
Fickur, 18/1900-tal
715
Fickur, 18/1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Einar Norelius (1900-1984)
717
Einar Norelius (1900-1984)
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Glasservisdelar 34st, "Ultima Thule", Tapio Wirkkala för Iittala
719
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Emaljtavla, Bengt Berglund, Gustavsberg
720
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Taklykta, tidigt 1900-tal
723
Taklykta, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, 1800-tal
724
Spegel, 1800-tal
Slutpris6 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Tekanna, Kina, Qianlong, 1700-tal
725
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Herrarmbandsur, Certina, Town & Country
727
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Lennart Jirlow (1936-2020)
728
Lennart Jirlow (1936-2020)
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Lockdosor 4st
730
Lockdosor 4st
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 2 delar
731
Porslin 2 delar
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Kniv med slida, J.Marttiini, Finland, 1940-41
732
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Bägare i silver, 1800-tal
733
Bägare i silver, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK