Bokhylla, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 SEK
Soffa, Howardmodell, 2000-tal
Soffa, Howardmodell, 2000-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj med fotpall, Howardmodell, 2000-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj, "Cikada", Bengt Ruda för IKEA
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Kista, Kina, 1800-tal
Kista, Kina, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar ett par, gustavianska Lindomearbeten, 1800-talets början
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Öronlappsfåtölj, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Skåp, 1800-tal
Skåp, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1849
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Kista, allmoge, daterad 1838
Kista, allmoge, daterad 1838
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-talets första del
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, "Florida", Bröderna Wigells
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Karmstolar ett par, "Florida", Bröderna Wigells
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, "Shaker", Grange, Frankrike
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Skåp, Eugen Höglund, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Kärlhylla, allmoge, 1800-tal
Kärlhylla, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Parksoffa, "Soffa 5", Grythyttan
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Köpmansdisk, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Vippbord, tidigt 1900-tal
Vippbord, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Karmstolar ett par samt stolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Taburetter ett par, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj med två fotpallar, "Pernilla", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Vägghörnskåp, gustavianskt, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Vippbord, England, 1800-tal
Vippbord, England, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Stolar ett par, "Pinocchio", Yngve Ekström
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, tidigt 1900-tal
Skåp, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Byrå, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffbord, "Frisco", Folke Ohlsson för Tingströms
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Golvur, allmoge, Dalarna, daterat 1862
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Fåtöljer ett par, 1960-tal
Fåtöljer ett par, 1960-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Pallar 3st, Kina
Pallar 3st, Kina
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, Kina
Soffa, Kina
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Serveringsvagn, "Thea", Yngve Ekström
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Skärmvägg 2 delar, Tom Dixon, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK