Herrarmbandsur, Seiko, Diver's 200m
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 500 SEK
Figurin, Constantin Holzer för Rosenthal, 1900-talets första hälft
292
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Golvskulpturer ett par, 1800-talets senare del
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Golvvas, Gustavsberg Studio
Golvvas, Gustavsberg Studio
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Väggapplique, Louis XVI stil, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Kaffekoppar 7st, med 6st fat, "Solros", Lillemor Mannerheim för Gefle
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Brandhjälm, tidigt 1900-tal
Brandhjälm, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Kassakvittolåda, Kooperativa, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtöljer ett par, "USA 75", Folke Ohlsson för DUX
Slutpris10 500 SEK
Värdering10 000 SEK
Slutpris11 500 SEK
Värdering10 000 SEK
Piedestaler ett par, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris8 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
303
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris5 600 SEK
Värdering5 000 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-talets början
Slutpris7 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Byrå, gustavianskt Stockholmsarbete, 1700-talets senare del
Slutpris7 800 SEK
Värdering10 000 SEK
Byrå, Stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets andra hälft
Slutpris12 000 SEK
Värdering10 000 SEK
Fåtölj med fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1782
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Sideboard, "Corona", Lennart Bender för Ulferts, 1960-tal
Slutpris5 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Läspulpet, empire, 1800-talets början
Slutpris14 500 SEK
Värdering10 000 SEK
Trågsoffa, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft
Slutpris9 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1781
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Hörnskåp med vitrin, "Capella", Carl Malmsten
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 500 SEK
Piedestal, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Byrå, empire, 1800-talets början
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Pelarbord, omkring år 1800
Pelarbord, omkring år 1800
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Blompiedestal, empirestil, 1900-talets början
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, gustaviansk, 17/1800-tal
323
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Vikskärm, "Spåna", Alberts, Tibo
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 6st, "Fröjel", G.A.D., Gotland
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Stolar 4st, allmogestil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 4st, Farstrup, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Ingrid", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Byrå, 1700-talets slut
Byrå, 1700-talets slut
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Bord, barock, 1700-tal
Bord, barock, 1700-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Sideboard, England, omkring år 1800
Slutpris5 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Piedestal med kruka, Rörstrand, omkring år 1900
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets början
343
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtöljer ett par, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris6 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, "Ingrid hög", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Fåtölj, "Ingrid", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Sideboard, "Korsör", IKEA, 1960-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 SEK