Sideboard, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Salongsbord, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 4st, Treman, 1950/60-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Parkbänk, Byarum, 2000-tal
Parkbänk, Byarum, 2000-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Bryggarstolar 4st, Byarums Bruk
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren, 1979
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Klädskåp, 1800-talets slut
Klädskåp, 1800-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, "Undantaget", Carl Malmsten
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Öronlappsfåtölj, Halvor Bakke för Signature Collection, Norge
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Skåp, 1950/60-tal
Skåp, 1950/60-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, 1950/60-tal
Skåp, 1950/60-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Cafébord, Skoglund & Olsson, Gefle, 1900-talets början
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Parksoffa, 1900-talets slut
Parksoffa, 1900-talets slut
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Skrivbord, rokokostil, 1900-talets första del
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, Treman, 1950/60-tal
Byrå, Treman, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1831
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Stol, "Mademoiselle", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Bord, Alvar Aalto, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, "Tema", Gillis Lindgren för IKEA
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, gustaviansk, 1800-talets början
Slutpris6 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Skåp, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Ståndskåp, allmoge,  daterat 1844
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtölj, "Vilstol 205", Gunnar Thalberg, Nilssons Möbler, Diö
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, gustaviansk, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Barnstol, "Panton Chair", Verner Panton för Vitra, 2023
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Överskåp med klocka, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Skåp, allmoge, 1800-tal
Skåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Matbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Nattduksbord ett par, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Stolar ett par, barock, omkring år 1700
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstol, Ole Wanscher för Fritz Hansen, Danmark
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Skänk, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Golvhörnskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Kista, allmoge, Lima, Dalarna, daterat 1834
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Hunter", Torbjörn Afdal för Bruksbo, Norge
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK