Fällbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Satsbord 3 delar, Bertil Fridhagen för Bodafors
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 4+2, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Lampbord ett par, gustaviansk stil, omkring år 1900
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Skåp, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Bokhylla i fem sektioner, Bertil Fridhagen för Bodafors
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Cafébord, Skoglund & Olsson, Gefle, 1900-talets början
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Skänk, 1800-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, Arne Wahl Iversen för IKEA, 1960-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Karmstol, Thomas Harlev, Farstrup Möbler, Danmark
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris2 700 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 6st, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Kista, allmoge, Skåne, daterad 1855
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Trädgårdsstolar med karm ett par, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Skärmvägg 2 delar, Tom Dixon, 2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
Trädgårdsmöbel 5 delar, 1900-talet slut
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffa, modell "EJ 20", Jörgen Gammelgaard, Danmark
Slutpris500 SEK
Värdering3 000 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Salongsbord, 1930/40-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Salskåp, renässansstil, 1800-talets slut
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
Byrå med spegel, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Nattduksbord ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Kista, allmoge, daterad 1813
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Soffa med fotpall, Howardmodell, Englesson, 2000-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Möblemang 3 delar, "Harding", Nordiska Kompaniet, 1920-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, gustavianskt stil, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtöljer ett par, Karl Erik Ekselius för JOC; Vetlanda
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Nattduksbord ett par, gustaviansk stil, daterad år 2000
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffbord, "Condor", Fredrik Schriever-Abeln, 1960/70-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Viksskärm, tidigt 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering800 SEK
Skåp ett par, Kina, 1900-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Utdragssoffa, allmoge, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Stol, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
Matsalsmöblemang 6 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Bänk, renässansstil, 18/1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhyllor ett par, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Rottingmöbel 5 delar, Gervasoni, Italien
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Skänk, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK