Ring i sterlingsilver, Georg Jensen, Danmark
243
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Fickur, East Watch co., tidigt 1900-tal
244
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Vas, Paolo De Poli, Italien
Vas, Paolo De Poli, Italien
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Figurin, "Malin", Lisa Larsson för Gustavsberg
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Edward Pierzynski (f.1922)
247
Edward Pierzynski (f.1922)
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Buckelfat, fajans, Holland, 1700-tal
248
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Låda med skjutlock, allmoge, daterad 1866
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Skrin, barock, 1700-tal
250
Skrin, barock, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Trädgårdsurnor ett par, 1900-talets slut
251
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Litet tråg, allmoge, daterad 1826
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Johan Ahlbäck (1895-1973)
Johan Ahlbäck (1895-1973)
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Johan Ahlbäck (1895-1973)
Johan Ahlbäck (1895-1973)
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Skålfat, Mari Simmulsson för Upsala Ekeby
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Väggplakett, Lisa Larsson för Gustavsberg
256
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Åktäcke, 1900-talets början
Åktäcke, 1900-talets början
Slutpris6 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Lockburk, tenn, C.G.Hallberg, Stockholm, 1935
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
Leksaksmotorcykel, Technofix, Tyskland
259
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Burk med lock, Lidköpings konfektyr, 1900-talets första hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Takkrona, 1900-talets början
Takkrona, 1900-talets början
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Miniatyrskål, Berndt Friberg för Gustavsberg studio
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Henrik Allert (f.1937)
Henrik Allert (f.1937)
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Einar Nerman (1888-1983)
Einar Nerman (1888-1983)
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Sixten Lundbohm (1895-1982)
Sixten Lundbohm (1895-1982)
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Okänd konstnär, 17/1800-tal
Okänd konstnär, 17/1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Akos Sollar (f.1942), tillskriven
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
271
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
272
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Taklampa, "PH-5", Paul Henningsen för Louis Poulsen
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Damarmbandsur, Panto, 18k
274
Damarmbandsur, Panto, 18k
Slutpris6 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Textil, "Lustgården", Stig Lindberg för NK:s Textilkammare
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Vinglas, 1700-tal
Vinglas, 1700-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Färglagt kopparstick, 17/1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstake, 17/1800-tal
278
Ljusstake, 17/1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Glasservisdelar, "Blåklocka", Duka
279
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Roland Ljungberg
280
Roland Ljungberg
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Herrarmbandsur, Omega, omkring 1900-talets mitt
281
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Skål i silver, J.E.Skreij, Falun, 1927
282
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Kandelaber, 1900-talets slut
Kandelaber, 1900-talets slut
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Martiniglas 6st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta Boda
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar, "Musselmalet", Royal Copenhagen
285
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusampel, senempire, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, Hallbergs, 1930/40-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Brosch i 18k, Gustaf Dahlgren & co., Malmö
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 500 SEK
Mjölkkanna i silver, 1812
Mjölkkanna i silver, 1812
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK