Bord, barockstil, 18/1900-tal
Bord, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, Kina, 1900-tal
Vitrinskåp, Kina, 1900-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Vitrinskåp, Kina, 1900-tal
Vitrinskåp, Kina, 1900-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Bord, gustavianskt, 1800-tal
Bord, gustavianskt, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1794
343
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtöljer ett par, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Kubbstol, allmoge, 1800-tal
Kubbstol, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Salongsbord, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
Skänk, gustaviansk, 1800-tal
Skänk, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, "Farmor"; Carl Malmsten
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Lilla Sällskapet", Carl Malmsten
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 5st, sengustavianska, 1800-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 4st, Leksandsmodell, Erkers, Siljansnäs
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Bord, troligen Roland Wilhelmsson, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 8st, gustavianska, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Golvur, Bornholmsur, 1800-tal
Golvur, Bornholmsur, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Karmstolar ett par, sengustavianska, 1800-talets början
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Bokskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1794
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Bergère, Louis XVI stil, 18/1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstol, gustaviansk, 1700-talets slut
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj, directoire, Frankrike, 1800-talets början
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Biblioteksstege, 1900-tal
Biblioteksstege, 1900-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 4st, "Asserbo", Börge Mogensen för Karl Andersson & Söner
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Matbord, Carl Malmsten för Waggeryds Möbelfabrik
Slutpris4 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Väggskåp, senbarockstil, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Nattduksbord ett par, 1950-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, empire, 1800-tal
Byrå, empire, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Klädskåp, jugend, 1900-talets första del
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Skåp, renässansstil, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, barock, 1700-tal
Bord, barock, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Matsalsmöblemang 9 delar, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Stol, allmoge, Järvsö, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, gustaviansk, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering4 000 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, "Konsert", Carl Malmsten
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, Kina, 1900-tal
Vitrinskåp, Kina, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtölj, "Pernilla", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Skrivskåp, rokoko, 1700-tal
Skrivskåp, rokoko, 1700-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Golvhörnskåp, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 5st samt karmstol, senbarock, 1700-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Skänk, allmoge, 1800-tal
Skänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK