Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Hurtsskrivbord, 1800-tal
Hurtsskrivbord, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Fåtölj, så kallad "Fladdermusfåtölj", 1960-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 5st, Bendt Winge, Oslo, Norge
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, Louis XVI stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Bord, rokokostil, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Sekretär, barockstil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Blombänk, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Bord, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Bord, rokokostil, Nordiska Kompaniet, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skrivbord, omkring år 1900
Skrivbord, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bord, 1800-tal
Bord, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Skåp, 1900-tal
Skåp, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bord, barockstil, 18/1900-tal
Bord, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Piedestal, rokokostil, Nordiska Kompaniet, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Soffbord, "Glasgow", BordBirger
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Stolar ett par, rokokostil, Nordiska Kompaniet, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 2 delar
Allmoge 2 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Gardiner ett par, jugend
Gardiner ett par, jugend
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kniv med slida, J.Marttiini, Finland
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Långt halsband i sterlingsilver
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
Ljuskrona, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Ljusampel, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Ringar 3st, 18k
Ringar 3st, 18k
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Golvlampor 3st, Fagerhult
Golvlampor 3st, Fagerhult
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Permobil, Meyra, Tyskland
Permobil, Meyra, Tyskland
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
Ringar 3st, 18k
Ringar 3st, 18k
Slutpris5 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Parti leksaker
Parti leksaker
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
Tomtefigurer 24st, Kalmar Läns Museum
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Figuriner 11st, Lars Carlsson för Fyrklövern
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Servisdelar, Rosenthal/Arzberg, Tyskland
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Royal Copenhagen, Danmark
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Pennor 2st, Cross
Pennor 2st, Cross
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Ljusampel, 1800-talets slut
Ljusampel, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Klappträ, allmoge, daterat 1775
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Djupa fat 2st, Kina, Qianlong, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Glassformar 4st, 1900-talets första del
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Birgitta Mångsen
Birgitta Mångsen
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Tesamovar, Ryssland, 1900-talets början
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Smycken 2 delar, Hannu Ikonen, Finland
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Mässing 7 delar, bl.a. Gusum
Mässing 7 delar, bl.a. Gusum
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Fåtöljer med fotpall ett par, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Leksakslastbilar och tåg 10 delar, bl.a. Märklin
1146
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK