Röllakanmatta, Ingegerd Silow
Röllakanmatta, Ingegerd Silow
Slutpris2 600 SEK
Värdering800 SEK
Armbandsur 4st, 1940/50-tal
Armbandsur 4st, 1940/50-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering800 SEK
Vinglas 7st, Orrefors
Vinglas 7st, Orrefors
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Fiskspade i sterlingsilver, England, London
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Rotarbeten 2st, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder, "Waldemarsudde", Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, 1900-talets slut
Ljuskrona, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Servisdelar 6st, "Gracil" samt "Swedish Grace", Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bordsur, rokokostil, Lenzkirch, daterad 1906
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, oskariansk, 1800-talets slut
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Väggtelefon, Kungliga Telegrafverket, Stockholm, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Fickur, Hampden Watch co., Railway Special, USA
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Skålar på fot 2st, Marimekko, Iittala
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Soppslev i silver, 1856
Soppslev i silver, 1856
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, Erik Morell, Mora
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Karta över Uppland, "DUCATUS UPLANDIA". Cornelius Blaeu Exc, 1600-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Fickursställ, 18/1900-tal
Fickursställ, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsbricka, Christofle, Frankrike
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 3st, Lisa Larson för Gustavsberg
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Stengods 2 delar, Carl Harry Stålhane för Rörstrand
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Almanacka, Eskilstuna mesost och margarinfabrik, daterad 1937
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Dräktbrosch i silver, Norge
Dräktbrosch i silver, Norge
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Smycken 3 delar, 14k
Smycken 3 delar, 14k
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Halsband i 14k
Halsband i 14k
Slutpris5 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Porslin 2 delar, KPM Berlin, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Evert "EWK" Karlsson (1918-2004)
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 3 delar, Kina
Porslin 3 delar, Kina
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Cafémöbel, 2000-tal
Cafémöbel, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Sekretär, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Altanmöbel 3 delar, 2000-tal
Altanmöbel 3 delar, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, Nielaus Jeki, 2000-tal
Soffa, Nielaus Jeki, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Eldriven positionsstol, Himolla
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Möblemang 9 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Snurrpall, omkring år 1900
Snurrpall, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Vippbord, omkring 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Stolar ett par, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Fåtöljer ett par, Gripsholmsmodell, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 6st, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 2 par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Matbord, omkring 1800-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Rökbord, 1930-tal
Rökbord, 1930-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Sidobord 3st, 1950/60-tal
Sidobord 3st, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Stapelbara stolar 6st, Grythyttan
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Sminkbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK