Bokhyllor 3st, 1950/60-tal
Bokhyllor 3st, 1950/60-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 18/1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Taburett, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Fåtölj, nyrokoko, 1800-talets senare del
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj, rokokostil, 1900-tal
Fåtölj, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsvagn, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Snurrfåtöljer ett par, "Rondino", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Pelarbord, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 4st, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Spelbord, rokokostil, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Karmstol, så kallad "Dantestol", omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Taburett, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, renässansstil, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Fåtöljer ett par, omkring 1900-talets mitt
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
Soffor ett par, "Claire" Bröderna Andersson
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, "Charlotte", Kerstin Hörlin Holmqvist, 1950-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Bänk, fornnordisk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Brickbord, Bodafors, omkring 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Snickarbänk, Sjöbergs
Snickarbänk, Sjöbergs
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
Bänkskåp, allmoge, Dalarna, 1700-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 6st, oskarianska, 1800-talets slut
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Salongsbord, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Piedestal, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Soffbord, 1900-talets slut
Soffbord, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Sekretär, omkring år 1800
Sekretär, omkring år 1800
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Vagga, allmoge, 1800-tal
Vagga, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Blombänk, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, "Gustavianus", Carl Malmsten
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Brickbord, 1900-tal
Brickbord, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 4st, tidigt 1900-tal
Stolar 4st, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Sidobord, 1950/60-tal
Sidobord, 1950/60-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
Matsalsmöblemang 9 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, klädd i "Golden Lily", William Morris
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bokhyllor ett par, 1960-tal
Bokhyllor ett par, 1960-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 3st, Leksandsmodell, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Höstol, allmoge, 1800-tal
Höstol, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Pall, 1900-talets andra hälft
Pall, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skänk, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbord, omkring år 1900
Skrivbord, omkring år 1900
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Skrivbord, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffbord, 1950/60-tal
Soffbord, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Soffbord, "Ovalen", Carl Malmsten
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Salongsmöblemang 8 delar, rokokostil, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Utdragssäng, 1800-talets slut
Utdragssäng, 1800-talets slut
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK