Handknutna mattor 2st, orientaliska
1776
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Förstärkare, Kustom
Förstärkare, Kustom
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Porslin 7 delar
1778
Porslin 7 delar
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Högtalare och förstärkare
Högtalare och förstärkare
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
1781
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Trappstol, AWAB, 1950/60-tal
Trappstol, AWAB, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti pärlor
1783
Parti pärlor
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
1784
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
1785
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1788
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK
Parti porslin, Asien
Parti porslin, Asien
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti handdukar och servetter
1790
Parti handdukar och servetter
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Bestickservisdelar, nysilver, Danmark, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Textilt handtryck, "Eden", Lisbeth Jobs
1792
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Spritkök 2st, Primus
Spritkök 2st, Primus
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Kaffeservisdelar, Silesia, Tyskland, 1800-talets slut
Final bid2,000 SEK
Est500 SEK
Tamburmajor, 1900-talets andra hälft
1795
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Slagbord, 2000-tal
Slagbord, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Handknuten matta, Gabbeh
Handknuten matta, Gabbeh
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Ryamatta, Karin Bernholm för Axeco
1798
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Trappstol, 1950/60-tal
Trappstol, 1950/60-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Handdukar i linne, ca.36s
Handdukar i linne, ca.36s
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Parti örngott
Parti örngott
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti serieböcker, m.m.
1803
Parti serieböcker, m.m.
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Silver 8 delar
1804
Silver 8 delar
Final bid2,100 SEK
Est1,200 SEK
Mässing 3 delar
Mässing 3 delar
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Glas 18 delar
Glas 18 delar
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Golvkandelaber, 1900-talets andra hälft
1808
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Stolar 3st, Televerket/Gemla DIÖ, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Stormhatt, AF Bodecker, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Konst 4 delar
Konst 4 delar
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Parti utländska sedlar och frimärken
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Eugène Lelievre
1815
Eugène Lelievre
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti porslin, m.m.
Parti porslin, m.m.
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1817
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Golvlampor 3st, Möllers Armatur, 1900-talets andra hälft
1818
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Glas och porslin 6 delar
Glas och porslin 6 delar
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Parti glas och porslin
1820
Parti glas och porslin
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Byrå, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Glas 9 delar
Glas 9 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Spegel med konsolbord, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK