Porslin 5 delar, Kina
Porslin 5 delar, Kina
Final bid4,000 SEK
Est800 SEK
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Akvareller 2st, Kina
Akvareller 2st, Kina
Final bid100 SEK
Est1,500 SEK
Torsten Dahl (1903-1967)
Torsten Dahl (1903-1967)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Docka, "Midge", Mattel, 1960-tal
955
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Ringar 8st, silver/sterlingsilver
Final bid2,600 SEK
Est800 SEK
Hornarbeten 4st
Hornarbeten 4st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Matservisdelar, "Birka", Stig Lindberg för Gustavsberg
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Silver 10 delar
Silver 10 delar
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Kryddskrin 2st, 1800-tal
Kryddskrin 2st, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Stor lergök, Nittsjö
Stor lergök, Nittsjö
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Elljusstake, "Fantasi 97", Osram
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Smycken 8 delar, 18k
Smycken 8 delar, 18k
Final bid7,000 SEK
Est6,000 SEK
Skålar 5st, 1950/60-tal
Skålar 5st, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Matbord med skiva från 1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Soffbord, 1900-talets slut
Soffbord, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Salskåp, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Matbord, 1900-tal
Matbord, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Stolar 6st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bokhylla, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Skrivbord, 1800-tal
Skrivbord, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Slagbord, 1800-tal
Slagbord, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Möblemang 5 delar, 1950/60-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Bänkar 2st, 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 6st, Leksandsmodell, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Sänggavel, "Ulrika", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Klädskåp 3st, Jakobssons Industrier, Säffle, 1930/40-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Skrivbord, omkring år 1900
Skrivbord, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stolar ett par, Italien, 1900-talet andra hälft
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Byrå, tidigt 1900-tal
Byrå, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Pallar ett par, 1800-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skänk med spegelöverdel, 1800-talets slut
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Kontorsstol, omkring år 1900
Kontorsstol, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Konsolbord, omkring 1800-talets mitt
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Möbler 2 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, 1900-talets början
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, 1950-tal
Bokhylla, 1950-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bokhylla, 1950-tal
Bokhylla, 1950-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Möblemang 4 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, "Borga", Nordiska Kompaniet, 1947
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 6st, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Möblemang 3 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est800 SEK