Lowest lot number
Lådfack, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,300 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Bord, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid2,600 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
Vägg-/barskåp, art deco, 1930-tal
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK
Bord, 1900-talets andra hälft
Final bid2,500 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Bord, daterat 1778
Final bid700 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
Bord, barock, 1700-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1784
Final bid2,900 SEK
Est2,000 SEK
Matbord, omkring år 1800
Final bid800 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Fåtölj, "Rundrygg", Carl Malmsten för OH Sjögren
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
Konsolbord, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Klädskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Öronlappsfåtölj, barock, 1700-talets första hälft
Final bid1,800 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Arkivskåp med jalusi, 1950-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Spegel med konsolbord, Karl Johan/Karl Johan stil
Final bid900 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Skänkskåp, 1700-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid4,200 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
Bord, Alvar Aalto, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Fällbord, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Bord, Ilmari Lappalainen för Asko, Finland
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bord, empirestil, C.E.Jonsson, Stockholm, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Bord, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Lampbord, sengustaviansk stil, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Golvur, daterat 1849
Final bid200 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Fåtölj, England, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Kontorsstol, Ring, Norge, 1900-talets senare del
Final bid2,000 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Final bid1,700 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Bänk, Alvar Aalto
Final bid2,900 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Skåp, tidigt 1900-tal
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1805
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, 1800-talets slut
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Vitrinskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1791
Final bid500 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1803
Final bid1,100 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Stolar 4st, snarlika gustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, sengustavianska, 1800-talets början
Final bid2,700 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 6st, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Final bid1,300 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Karmstol, gustavianskt Lindomearbete, omkring år 1800
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Bord, delvis 1700-tal
Final bid2,700 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Stolar 4st, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid1,800 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Stol, barock, 1700-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, gustavianska Lindomearbeten
Final bid1,200 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Tvåsitssoffa, klädd i textil "Golden Lily", William Morris
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
475
Sektionsbokhylla i 7 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid2,500 SEK
Est1,500 SEK