2009
Final bid900 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Koppar 2 delar, 1800-tal
2010
Koppar 2 delar, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
2011
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Lås 3st, bl.a. 1800-tal
2012
Lås 3st, bl.a. 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Ölglas 14st, Lindshammar
2013
Ölglas 14st, Lindshammar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar, Strömbergshyttan
2014
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Stekkärl 6 delar
Stekkärl 6 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
2016
Final bid800 SEK
Est500 SEK
2017
Final bid2,700 SEK
Est2,000 SEK
Parti bijouterier, m.m. bl.a. i silver
2018
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Takfotogenlampa, omkring år 1900
2019
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljudanläggning 3 delar, Bang & Olufsen, Danmark
2020
Final bid700 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Parti horn och ben
2021
Parti horn och ben
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Golvskulptur, 1900-talets slut
2022
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Jürgen von Konow (1915-1959)
2023
Jürgen von Konow (1915-1959)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Stolar 4st, 1900-talets andra hälft
2029
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Gösta Fougstedt
2051
Gösta Fougstedt
Est500 SEK
Stickade mössor 5st
2052
Stickade mössor 5st
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Tidskriftsställ, omkring 1900-talets mitt
2053
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
2054
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Parti majolika, bl.a. Gustavsberg, Rörstrand, mestadels 18/1900-tal
2055
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Vägghylla, 1800-talets slut
2056
Vägghylla, 1800-talets slut
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Eskilstuna, 1940/50-tal
2057
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, "Vasa", nysilver, GAB
2058
Final bid400 SEK
Est500 SEK
2076
Final bid600 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Bestickservisdelar, "Haga", nysilver
2078
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, rokokostil, 18/1900-tal
2082
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Byrå, 1900-talets andra hälft
2083
Byrå, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
2092
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Stengods 7 delar, Höganäs
2093
Stengods 7 delar, Höganäs
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Metall 12 delar
2094
Metall 12 delar
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Parti silverföremål, smycken, m.m.
2095
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Syltkrukor 6st, mestadels Rörstrand
2096
Final bid800 SEK
Est500 SEK
2098
Final bid900 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
2100
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Figurer 4st, Rolf Berg samt Candy design
2124
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti konst
2129
Parti konst
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Brandsläckare, 1900-talets första hälft
2130
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Klädgalgar 12st, 1950-tal
2131
Klädgalgar 12st, 1950-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Grafiska blad 2st, 1800-tal
2132
Grafiska blad 2st, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Speglar 2st, 1900-tal
2133
Speglar 2st, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
2134
Golvlampa, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
2135
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Strykjärn 34st, bl.a. 17/1800-tal
2136
Final bid1,600 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Piedestal, tidigt 1900-tal
2137
Piedestal, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Resväska, omkring 1900-talets mitt
2142
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Bord 3st, 18/1900-tal
2155
Bord 3st, 18/1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Stekkärl 2st
2179
Stekkärl 2st
Final bid200 SEK
Est500 SEK