Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Klockor 4 delar
Klockor 4 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Brasställ med utensilier, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Stengods 4 delar, Paula von Freymann
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Grytor 2st, 1700-tal
Grytor 2st, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Olle Hanspers (f.1923)
Olle Hanspers (f.1923)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Calle Johansson
Calle Johansson
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Vinglas 7st, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Piedestal, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Utställningsaffisch, Marc Chagall
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Ripsmattor 5st
Ripsmattor 5st
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
Dräktjacka, 18/1900-tal
Dräktjacka, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Skomakarlampa med hiss, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 5st, bl.a. Nils Olsson
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Skyltdocka, omkring 1900-talets mitt
Final bid900 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Handväskor 2st, The Bridge
Handväskor 2st, The Bridge
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ledstång i tre sektioner
Ledstång i tre sektioner
Final bid900 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Ulla Berglund
Ulla Berglund
Final bid200 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Glas 3 delar
Glas 3 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Tallrikar 8st, "Floralia", Fornasetti, Milano, Italien
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Syltkrukor 5st
1536
Syltkrukor 5st
Final bid900 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Hinkar 2st, 18/1900-tal
Hinkar 2st, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Smycken 2 delar, 18k
Smycken 2 delar, 18k
Final bid2,700 SEK
Est2,500 SEK
Apoteksflaskor 16st
1539
Apoteksflaskor 16st
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Leksaksbilar 22st
Leksaksbilar 22st
Final bid2,800 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
Herrbetjänt, Fratelli Reguitto. Italien
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Skulpturer 11st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Belysning 7 delar
Belysning 7 delar
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Stövelknekt, 18/1900-tal
1546
Stövelknekt, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti silversmycken
1554
Parti silversmycken
Final bid1,400 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Wingsurfingset
Wingsurfingset
Final bid6,600 SEK
Est2,000 SEK
Wingsurfingutrustning
Wingsurfingutrustning
Final bid4,800 SEK
Est2,000 SEK
Spegel med konsolbord, Karl Johan, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Stolar 5st, 1900-tal
Stolar 5st, 1900-tal
Final bid2,700 SEK
Est500 SEK
Träskulpturer 6st
Träskulpturer 6st
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Skåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Möbler 2 delar, Gripsholmsmodell
1565
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Regissörstolar 7st, 1900-talets andra hälft
1566
Final bid300 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Kärl, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Vinglas 12st, remmarmodell
1568
Vinglas 12st, remmarmodell
Final bid200 SEK
Est500 SEK