Röllakanmatta, Eva Lisa Nordin
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Tågbana, Märklin Z 1-220
Tågbana, Märklin Z 1-220
Final bid4,000 SEK
Est2,500 SEK
Ring 14k
Ring 14k
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Whiskeyglas 12st, "Ultima Thule", Iittala
848
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Luftpistol, Webley & Scott, Birmingham, "Junior"
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Väska, Gucci, Italien
Väska, Gucci, Italien
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Silvermynt 2st, tvåkronor, Sverige, 1931/1934
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Femöringar 2st, Sverige, 1910/1927
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Cigarettmunstycke, silver, Ryssland
853
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Hänkelskål, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
Silver 16 delar
Silver 16 delar
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Koppar 4 delar, 1800-tal
857
Koppar 4 delar, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar 3st, GAB, 1900-talets första hälft
858
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Brevknivar 5st, bl.a. GAB, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Stig Lindberg
860
Stig Lindberg
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
Ljusstake, "Margarete", Lars Holmström
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägglampa, Lorentzons, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vattentunna, omkring år 1900
863
Vattentunna, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Kaffeservisdelar, "Ostindia", Rörstrand
864
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Tekoppar med fat 5st, Boch, Belgien, 1950-tal
865
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Moccaskedar 12st, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB
866
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Golvlampa, Bergboms, G012, 1900-talets andra hälft
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
868
Vas, Kina, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Skål med hänkel, silver, Tyskland, 1900-talets första hälft
869
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Vaxduk, "Pieni Unikko 2", Maija Ja Kristina Isola för Marimekko
870
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Gunghäst, allmoge, 1800-tal
871
Gunghäst, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Antika armborstspetsar 5st
872
Antika armborstspetsar 5st
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Mat- och teservisdelar, "Birka", Stig Lindberg för Gustavsberg
873
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Taklampa, 1930/40-tal
Taklampa, 1930/40-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Erik Reimhult
Erik Reimhult
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Arvid Backlund (1895-1985)
876
Arvid Backlund (1895-1985)
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder, majolika, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kaffeservis, Tyskland, 1900-talets första hälft
878
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Hans Sorken (1900-1990)
Hans Sorken (1900-1990)
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Champagneskålar 6st, Italien, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kassakista, 1800-tal
881
Kassakista, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Ljuskronor ett par, 1900-tal
882
Ljuskronor ett par, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Bordslampa, 19/2000-tal
883
Bordslampa, 19/2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Brons 3 delar, Ystad Brons, 1900-talets första hälft
884
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Punschmuggar 17st, silver
885
Punschmuggar 17st, silver
Final bid4,000 SEK
Est3,000 SEK
Silversmycken 8 delar
Silversmycken 8 delar
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Silver 5 delar
887
Silver 5 delar
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Serveringsbestick 9 delar, silver
888
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
Taklykta, 1900-talets första hälft
889
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Guldringar 3st
890
Guldringar 3st
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Mikromosaik 4 delar, Italien
Mikromosaik 4 delar, Italien
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar 25st, "Kalinka", Iittala
Final bid700 SEK
Est500 SEK