Herrarmbandsur 5st, omkring 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Damarmbandsur 9st, mestadels 1940/50-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fickur 4st, silver
Fickur 4st, silver
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Fickur 3st
1221
Fickur 3st
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Herrarmbandsur 5st
Herrarmbandsur 5st
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Klockor 6 delar
Klockor 6 delar
Final bid2,600 SEK
Est800 SEK
Vinglas 5st, 1800-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Knivar med slidor 3st
Knivar med slidor 3st
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Nötknäppare, enligt påskrift inköpt vid baltiska utställningen 1914
Est500 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stegpall, tidigt 1900-tal
Stegpall, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Speglar 2st samt ett konsolbord, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Jacques Soisson (1928-2012)
Jacques Soisson (1928-2012)
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Grytkrok, 17/1800-tal
Grytkrok, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Servisdelar, Spodes, Copeland, England
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Gryta, 18/1900-tal
Gryta, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Mattallrikar 11st, "Solaris", Tapio Wirkkala för Iittala
1235
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Figurin, Thomas Hellström för Nittsjö
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ejnar Kohlmann (1888-1968)
Ejnar Kohlmann (1888-1968)
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Porslin 22 delar
1238
Porslin 22 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Karta, "A plan of the Island of Jersey", författad 1783
1239
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Karta, "Karte von Grossbritannien und Ireland", författad 1795
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, Gunnar Ander för Ystad Metall
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 6st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Borstställ, omkring 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Est400 SEK
Rune Lindström
Rune Lindström
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, Köpenhamns Porslinsmåleri
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Bordstelefoner 2st, Kungliga Telegrafverket, Nynäshamn
1248
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bjällerkrans, 18/1900-tal
Bjällerkrans, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Andy Warhol, efter
Andy Warhol, efter
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Hiroyuki Tajima
Hiroyuki Tajima
Final bid400 SEK
Est500 SEK
10 band, Albert Engström
10 band, Albert Engström
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Rånjärn, 1800-tal
Rånjärn, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Trågställ, allmoge, 1800-tal
Trågställ, allmoge, 1800-tal
Final bid2,100 SEK
Est500 SEK
Parti samlarbilder
Parti samlarbilder
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Servisdelar, "Solaris", Iittala
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder ett par, Italien
Ytterfoder ett par, Italien
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Skål, "Savoy", Alvar Aalto
Skål, "Savoy", Alvar Aalto
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Tomte med lykta, 1900-talets slut
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Figuriner 2st, Royal Dux
Figuriner 2st, Royal Dux
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Knivar med slida 7st
Knivar med slida 7st
Final bid2,000 SEK
Est800 SEK
Vävd matta, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bertel Bertel-Nordström (1884-1967)
Final bid200 SEK
Est400 SEK