Golvlampa, AJH, 1950/60-tal
Golvlampa, AJH, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Nattduksbord ett par, industristil, 2000-tal
1431
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti äldre sedlar, mestadels Sverige
1432
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Konstglas 8 delar
Konstglas 8 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Spegel, Kina, 1900-talets andra hälft
1434
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Lykta, allmoge, 18/1900-tal
Lykta, allmoge, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skulptur, Åke Larsson
Skulptur, Åke Larsson
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Glas 17 delar, Rydbergsmodell, 18/1900-tal
1439
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Glas 6st, "Mambo", Reijmyre
Glas 6st, "Mambo", Reijmyre
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Dalahästar 15st, bl.a. Nils Olsson
Final bid1,900 SEK
Est1,200 SEK
Kaffeservisdelar, Bing & Gröndahl, Danmark
1442
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Anne Blijdenstein
1443
Anne Blijdenstein
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Nils Åman
1444
Nils Åman
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Nils Åman
Nils Åman
Final bid2,400 SEK
Est500 SEK
Nils Åman
1446
Nils Åman
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Sven "X:et" Erixson (1899-1970)
1447
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Evert "EWK" Karlsson (1918-2004)
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Alf Olsson
1449
Alf Olsson
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Solur, 1900-talets andra hälft
1450
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Syltkrukor 5st, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kärl i koppar, 1800-tal
1452
Kärl i koppar, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Hinkar 3st, 18/1900-tal
Hinkar 3st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Lergods 2 delar, Gefle, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Moccaskedar 12st, silver
Moccaskedar 12st, silver
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Punschmuggar 8st, silver, bl.a. K&EC
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK
Fat 2st, Helmut Friedrich Schäffenacker
1457
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Taklampa, Kostalampan
Taklampa, Kostalampan
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Ljudanläggning 4 delar, Ferguson
1459
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Parti serietidningar, Kalle Anka & co., 1955-59
1460
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Dörrar 2st, 1700-tal
1461
Dörrar 2st, 1700-tal
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Utställningaffisch, "Niki de Saint Phalle - moderna museet Stockholm"
1462
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Servisdelar, Enoch Woods, England
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti silvermynt
1464
Parti silvermynt
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Svepask, allmoge, daterad 1864
1465
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Figuriner 14st, Paul Hoff för Kosta
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Spegel, "MK-298", Mäkisen Kuvastin OY, Finland
1467
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vapensköld, "The royal coat of arms", England, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Träskurna hästar och tuppar 13 delar
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Herrarmbandsur, Invicta Professional
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Fickur, Sovjet, Olympiska Spelen, 1980
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Taklampa, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,900 SEK
Est500 SEK
Servisdelar, "Ruska", Arabia
Servisdelar, "Ruska", Arabia
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Textilier 3 delar
Textilier 3 delar
Final bid600 SEK
Est400 SEK
TV-termosar 2st, 1950-tal
TV-termosar 2st, 1950-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Taklyktor 2st, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Picasso, efter
Picasso, efter
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bruno Wiklund
Bruno Wiklund
Est400 SEK