Träskurna figurer 10st
Träskurna figurer 10st
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti glas, Orrefors samt Kosta
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Vaser ett par, Gustafsberg, daterad 1899
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Litografiskt blad, "Good Friends, All", New York Graphic Society
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Figurin, Lladro, Spanien
Figurin, Lladro, Spanien
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Reklamskyltar 3st, Pommac
Reklamskyltar 3st, Pommac
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Åktäcke, allmoge, 18/1900-tal
1331
Åktäcke, allmoge, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bajonetter 2st
Bajonetter 2st
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Tekoppar med fat 8st, Rosenthal, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Byster 2st, Nittsjö
Byster 2st, Nittsjö
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Sängram, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Hans Prins (f.1908)
Hans Prins (f.1908)
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Vägglampor 3st, Uno & Östen Kristiansson för Luxus
Final bid3,200 SEK
Est500 SEK
Ljusskylt, Monark, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Bägare i silver, Anders Jonas Björkman, Stockholm, 1813
1342
Final bid600 SEK
Est500 SEK
1343
Final bid11,500 SEK
Est7,000 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets första hälft
1344
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Lars Boethius (1903-1968)
Lars Boethius (1903-1968)
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Orvar Palme
Orvar Palme
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Jubileumssedel, 100kr, Sverige, 2005
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Mässing 3 delar
Mässing 3 delar
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Selterglas 6st, "Karolina", Gunnar Cyrén för Orrefors
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, Gustaf Adolf Bergman, Kristianstad, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Takplafonder 2st, 1900-tal
Takplafonder 2st, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Klackring i 18k
Klackring i 18k
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Erik Larsen
Erik Larsen
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Färglagda kopparstick 4st, 1700-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Väggplakett, Helmut Friedrich Schäffenacker
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Skräddarsax, E.J., Eskilstuna
1362
Skräddarsax, E.J., Eskilstuna
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Servisdelar, Jackie Lynd för Rörstrand
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Barnböcker 2st, "Pippi Långstrump"
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Emaljerade grytor 3st
Emaljerade grytor 3st
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Vas, "Savoy", Alvar Aalto för Iittala
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Skål, allmoge, daterad 1801
Skål, allmoge, daterad 1801
Final bid300 SEK
Est400 SEK
10 band, "Nordens Flora", 1974
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Lok med 2st vagnar, omkring 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Dörrar ett par, 1700-tal
Dörrar ett par, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est1,500 SEK
Te- och kaffeservisdelar, IKEA, 1900-talets senare del
1372
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Tallrikar 10st, "Arter i fara", Paul Hoff för Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Orientaliska föremål 10 delar
Orientaliska föremål 10 delar
Final bid600 SEK
Est800 SEK