Parti handdukar i linne
1773
Parti handdukar i linne
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Parti handdukar och servetter, linne
1774
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Taklampa, Erik Balslev för Fog & Mørup, Danmark
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Plåtburk, Thé Lundgren, Göteborg, 1900-talets första hälft
1776
Final bid1,600 SEK
Est400 SEK
Pianodragspel, Granesso
Pianodragspel, Granesso
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Figurin, Lladro, Spanien
1778
Figurin, Lladro, Spanien
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Parti gasolbrännare
Parti gasolbrännare
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Trälåda med frisörredskap, omkring 1900-talets mitt
Est400 SEK
Senapsglas 16st, Eda Glasbruk
1781
Senapsglas 16st, Eda Glasbruk
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Silver 2 delar, C.G.Hallberg, Stockholm
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Militära mössor 5st, m.m.
1783
Militära mössor 5st, m.m.
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Porslin och keramik 13 delar
1784
Porslin och keramik 13 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
1785
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Pallar 2st, 1900-talets första del
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Filmkamera, Sony, NXCAM, HXR-NX70E
1788
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Filmkamera, Canon XF300
Filmkamera, Canon XF300
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
1790
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti smycken och bijouterier
Parti smycken och bijouterier
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Dragspel, La Vitoria
1792
Dragspel, La Vitoria
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Takkrona, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
1795
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Sekretär, sengustaviansk stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Hatthyllor 2st, funkis, 1940-tal
1798
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Armbandsur 15st
1799
Armbandsur 15st
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Kvicksilverfollierat glas 6 delar, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Fönster 7st, 18/1900-tal
Fönster 7st, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Modellskepp 2st, 19/2000-tal
Modellskepp 2st, 19/2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
1803
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Syltkrukor 7st, Höganäs
1804
Syltkrukor 7st, Höganäs
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Multiverktyg, Makita TM3000C
Multiverktyg, Makita TM3000C
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Plåtburkar 11st, bl.a. 1900-talets första hälft
1808
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Gasolkök, Primus 2062
Gasolkök, Primus 2062
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Parti leksaksbilar
Parti leksaksbilar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Radio, Philips, 1950-tal
Radio, Philips, 1950-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Taklampa i förgylld metall, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
1815
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti lakan och örngott
Parti lakan och örngott
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Växeltelefoner 2st samt ringanordningar, omkring 1900-talets mitt
1817
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Jaktväska med bälte och signalhorn, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1820
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid100 SEK
Est400 SEK