Lowest lot number
Födelsesticka, allmoge, Holen, Leksand, daterad bl.a. 1810
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
1308
Glas 8 delar, Finland
Final bid300 SEK
Est400 SEK
1309
Parti bestick
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Vinglas 15st, Skruf
Final bid400 SEK
Est500 SEK
1311
Byster 2st, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Servisdelar 9st, "Pyro", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Konstglas 8 delar, Erik Höglund
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Skrivbordslampa, ÖIA, 1900-talets senare del
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1315
Est500 SEK
1316
Olivkrus 2st, 1900-tal
Final bid2,600 SEK
Est800 SEK
Nyckel, 1700-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
1318
Bonadsmålning, monogramsignerad NH -36
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Allmoge 4 delar
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Grafiska blad 2st, 1700-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Henriette Lönngren, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Maskinvävd matta
Final bid100 SEK
Est800 SEK
1323
Myntsamling, "Complete Elvis Movies Colorized Half Dollars"
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Kaffekoppar med fat 6+6, 18/1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Nappe Leon
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Glasservis 19 delar, Hovmantorp
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Altanstolar ett par, Ashby Garden
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bord med fällskivor, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti mynt, mestadels Sverige, bl.a. 1800-tal
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägghylla, String, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti mynt, USA
Final bid1,900 SEK
Est800 SEK
Stengods 3 delar, Rutebo, Leksand
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Nintendo Entertainment System med 6st spel
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Alain Soucasse (f.1951)
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Weekendbag
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1341
Bajonett, Sverige, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
1342
Äldre vattenskidor ett par, Sandströms
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1343
Ulf Olausson
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Silver 11 delar
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Sven-Olof Ehren (f.1927)
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ulf Olausson
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kaffeskedar 5st, silver
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Silver 11 delar
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
Parti silverbestick
Final bid2,700 SEK
Est2,000 SEK
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Nils Olzon
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Erik Larsson
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,800 SEK
Est1,200 SEK
Skomakarlampa med hiss, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Glas 9 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK