Gösta Hedström
Gösta Hedström
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Snöslunga, Husqvarna ST 268EP
Snöslunga, Husqvarna ST 268EP
Final bid5,800 SEK
Est5,000 SEK
Elverk, Honda EU20i
Elverk, Honda EU20i
Final bid6,200 SEK
Est2,000 SEK
Yxa, Banko, Säter, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Väggkonsol, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Jordsikt, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Skåpdörr, allmoge, daterad 1793
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Mårten Garbring (f.1918)
Mårten Garbring (f.1918)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Fotogenlampsfot, 1900-tal
Fotogenlampsfot, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Jan Laggar (f.1960)
Jan Laggar (f.1960)
Est400 SEK
Janos Pammer (f.1885)
Janos Pammer (f.1885)
Est500 SEK
Spegel, gustaviansk stil, Claes Hultberg, Stockholm, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Elljusstake, så kallad "Staffansstake"
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Anders Sköld
Anders Sköld
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Marianne Nordqvist
1221
Marianne Nordqvist
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljuslykta, "Apollo", Nanny Still för Riihimäen Lasi
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ringar 3st, silver
Ringar 3st, silver
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Sparspis, Rundström & co., Norrköping, tidigt 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Grafiska blad 4st, 1900-tal
Grafiska blad 4st, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Luftgevär, Diana, modell 50
Luftgevär, Diana, modell 50
Final bid2,900 SEK
Est800 SEK
Golvlampa med bordsskiva, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Glas 2 delar, "Tonga", Monica Backström för Kosta Boda
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Leksaksbilar 8st, Japan
Leksaksbilar 8st, Japan
Final bid1,900 SEK
Est800 SEK
Grindar ett par, daterad 1872
Grindar ett par, daterad 1872
Final bid4,200 SEK
Est3,000 SEK
Gunghäst, 1900-talets början
Gunghäst, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Smycken i 18k
Smycken i 18k
Final bid3,600 SEK
Est3,500 SEK
Smycken 4 delar, 14k
Smycken 4 delar, 14k
Final bid1,900 SEK
Est1,200 SEK
Handknuten matta, Kirman
Handknuten matta, Kirman
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Vas, "Paprika", Anna Lisa Thomsson för Upsala Ekeby
1235
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Karta, "Falu Stad och Kopparbergs Socken", tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Konstglas 4 delar
Konstglas 4 delar
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Grafik 2 delar
1238
Grafik 2 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Affisch, "Denmark", Henry Thelander
1239
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Pardörrar med karm, 1800-tal
Pardörrar med karm, 1800-tal
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Pardörrar, 18/1900-tal
Pardörrar, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Parti tågdetaljer, Märklin
Parti tågdetaljer, Märklin
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Skrivbordslampor 2st, 1900-talets mitt/första hälft
Est500 SEK
Skulpturer 4st
Skulpturer 4st
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstake, Erik Höglund för Boda
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Dessertbestick 12 delar, silver, Sydkorea
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Ebba Hedqvist
1248
Ebba Hedqvist
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Gryta, 1800-tal
Gryta, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skulpturer 7st, mestadels Praktisk Konst, Falun
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Röllakanmatta, Karin Jönsson
Röllakanmatta, Karin Jönsson
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kikarsikten med rödpunkt 2st
Kikarsikten med rödpunkt 2st
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK