Klockor 8 delar
1890
Klockor 8 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Konst 4 delar, 1900-talets första hälft
1891
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Möbler 3 delar, 1950/60-tal
Möbler 3 delar, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Gatupratare, 19/2000-tal
1893
Gatupratare, 19/2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Ölglas 6st, Lasse Åberg
1894
Ölglas 6st, Lasse Åberg
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Mineral/fossil
1895
Mineral/fossil
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Pälskappa
1896
Pälskappa
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti mynt och etiketter
1897
Parti mynt och etiketter
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Amalia Lindegren, efter
1898
Amalia Lindegren, efter
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Kastrullset 4 delar, Zwilling
1899
Kastrullset 4 delar, Zwilling
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Serveringskanna med 6st sejdlar, Tyskland
1900
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Smycken 4 delar, bl.a. 1900-talets första hälft
1902
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Kompass, Stella, 1900-talets första hälft
1903
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Glas och kristall 12 delar
1904
Glas och kristall 12 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Parti leksaker, m.m.
1905
Parti leksaker, m.m.
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Parti dockmöbler, bl.a. Jean
1906
Parti dockmöbler, bl.a. Jean
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Burkar i bleckplåt 3st, 1900-talets första hälft
1907
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Parti tågdetaljer, bl.a. Märklin, Faller
1908
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Parti serietidningar, till stor del 1960-tal
1909
Final bid4,800 SEK
Est800 SEK
Parti serietidningar, Kalle Anka & co., 1950/60-tal
1910
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Parti serietidningar, Kalle Anka & co. 1950/60/70-tal
1911
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Glas 11 delar
1912
Glas 11 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti klockor
1913
Parti klockor
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK
Parti mynt och sedlar
1914
Parti mynt och sedlar
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Suzanne Nessim (f.1944)
1915
Suzanne Nessim (f.1944)
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Nattduksbord ett par, 1900-talets slut
1916
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Dragspel, Neco, Italien
1917
Dragspel, Neco, Italien
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Luftgevär, Diana
1918
Luftgevär, Diana
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Intellivision, Mattel Electronics
1919
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti linnetextilier
1920
Parti linnetextilier
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Parti glas och keramik
1921
Parti glas och keramik
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Parti tomtefigurer
1922
Parti tomtefigurer
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Kryddhylla med kryddkar, Gefle, 1900-talets första hälft
1924
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti glas och pressglas, bl.a. 1900-talets första hälft
1925
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti 17 delar
1929
Parti 17 delar
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti träleksaker, BRIO
1930
Parti träleksaker, BRIO
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1931
Final bid300 SEK
Est400 SEK
1932
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti smurffigurer, mestadels Peyo
1933
Final bid1,900 SEK
Est800 SEK
Parti julgransdekorationer, bl.a. 1900-talets första del
1934
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Glas 18 delar
1935
Glas 18 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Glas 40 delar
1936
Glas 40 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Luftgevär 2st, Excellens
1937
Luftgevär 2st, Excellens
Final bid2,200 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets andra hälft
1938
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Keramik 12 delar
1939
Keramik 12 delar
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Parti kattfigurer, 1900-talets andra hälft
1940
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kattfigurer 11st
1941
Kattfigurer 11st
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Parti småtomtar, m.m. bl.a. omkring 1900-talets mitt
1942
Final bid500 SEK
Est500 SEK