Mapp efter Nils Dardel, "Exotiskt"
1609
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti fickur och mynt, bl.a. silver
1610
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Vägglampor ett par, Fåglavik, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
1628
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägglampor ett par, Aneta, 1900-talets andra hälft
1629
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Matservisdelar 13st, "Bengali", Rörstrand
1630
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kaffeservis, ALP Lidköping, 1930/40-tal
1631
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1930-tal
1632
Taklampa, 1930-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Påskägg 15st, mestadels 1900-talets första hälft
1633
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Parti mynt och sedlar
1634
Parti mynt och sedlar
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Riktinstrument M/34, Carlsson & Westerberg, Eskilstuna
1635
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Idrottsalbum, "Rekordmagasinets-samlaralbum", 1955/56
1636
Est500 SEK
Syltkrukor 4st, Rörstrand samt Gustavsberg
1637
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Tidskriftsställ 2st, 1950/60-tal
1638
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Parti mynt, bl.a. silver
1639
Parti mynt, bl.a. silver
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Affisch, "Bebop Business", tryckt 1983
1641
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Herbarium, daterat 1940
1642
Herbarium, daterat 1940
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Carl W. Otto
1643
Carl W. Otto
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Bordsduk, 1900-talets början
1644
Bordsduk, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Blåsinstrument 3st
1645
Blåsinstrument 3st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti bestick 20 delar, bl.a. Ainar Axelsson för Gabis Gense
1646
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Sidobord, Messin, FInland
1647
Sidobord, Messin, FInland
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Fotogenlampor 3st, 1900-talets första hälft
1648
Final bid600 SEK
Est400 SEK
1649
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Avvägningsinstrument, F.J.Berg, Stockholm, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Ljudanläggning 8 delar
1651
Ljudanläggning 8 delar
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, barockstil, 1900-talets första hälft
1654
Final bid300 SEK
Est400 SEK
1655
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägghyllor ett par, 2000-tal
1670
Vägghyllor ett par, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Ljudanläggning 3 delar
1687
Ljudanläggning 3 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1800-tal
1688
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Bordslampor 4st
Bordslampor 4st
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Soppslev i silver, 1849
Soppslev i silver, 1849
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampor 3st, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Solur, 1900-tal
Solur, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Kontorsstolar 2st, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Harry Booström (1917-1996)
Harry Booström (1917-1996)
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Bordstelefoner 3st, mestadels 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Provdockor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Skrin, barock, 1700-tal
Skrin, barock, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Knoppbräde, 1800-tal
Knoppbräde, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Handknuten matta, Irak
Handknuten matta, Irak
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Fåtölj, omkring 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Fåtöljer 2st
Fåtöljer 2st
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Bordslampa, Örsjö Industri, 1900-talets slut
1727
Final bid600 SEK
Est400 SEK