Porslin 10 delar, Rörstrand
1404
Porslin 10 delar, Rörstrand
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder 6st, "Empire", Gustavsberg
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Figuriner 3st, Harald Salomon för Rörstrand
1406
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Karbidlykta, 1900-talets början
1407
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Bo Åke Adamsson (f.1941)
1408
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1409
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Johannes Mölgaard
1410
Johannes Mölgaard
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Golvlampor ett par, Lamp Gustaf, 2000-tal
1411
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampa, 1800-talets slut
1413
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordslampor 2st, Lyktan Bankeryd, 1900-talets slut
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Spegel med konsolbord, 1900-talets första hälft
1415
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Korkskruvar 10st
Korkskruvar 10st
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1417
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Luftpistol, Gamo Compact
Luftpistol, Gamo Compact
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Takkrona, 1900-tal
1419
Takkrona, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Glas 6 delar, tidigt 1900-tal
1420
Glas 6 delar, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
1421
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Bo Åke Adamsson (f.1941)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Matservis, "Royal Ivory", KPM, Tyskland
1423
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Kuddar 2st, 1900-tal
1424
Kuddar 2st, 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Åsa Wallert
1426
Åsa Wallert
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Spegel och spegellampetter ett par, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Gasolkök, Sievert, modell 925
Gasolkök, Sievert, modell 925
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Spegel, art deco, 1900-talets första hälft
1429
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Spegel, 1800-tal
Spegel, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Mattallrikar 12st, Hutschenreuter, Tyskland
1432
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Lennart Sand (f.1946)
1434
Lennart Sand (f.1946)
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Axel Olson (1899-1986)
Axel Olson (1899-1986)
Est400 SEK
Tallrikar 2st, Japan, Arita, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Keramik 2 delar, Italien
1437
Keramik 2 delar, Italien
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Karl Örbo (1890-1958)
1438
Karl Örbo (1890-1958)
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1940-tal
Taklampa, 1940-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
Taklampa, 19/2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Armbandsur 2st
1442
Armbandsur 2st
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Bestickservisdelar, "Singoalla", Nilsjohan
1443
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kylaremblem till Ford Crown Victoria, 1950-tal
1444
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Herrarmbandsur, Eterna-Matic
Herrarmbandsur, Eterna-Matic
Final bid2,000 SEK
Est400 SEK
Silver 12 delar
1446
Silver 12 delar
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Brasskärm, tidigt 1900-tal
Brasskärm, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ringar 2st, 18k
1449
Ringar 2st, 18k
Final bid4,600 SEK
Est4,000 SEK
Okänd konstnär, omkring år 1900
1450
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Blåtonat glas 4 delar
Blåtonat glas 4 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Silver 5 delar
1452
Silver 5 delar
Final bid3,600 SEK
Est2,500 SEK
Börje Skohg
Börje Skohg
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Nötknäppare, 1900-talets första hälft
Est400 SEK
Silver 9 delar
Silver 9 delar
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Väggdekoration, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est400 SEK